X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceszef MSZ: podchodzimy poważnie do stanowiska KE ws. praworządności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 09:05
- Przekazaliśmy do Komisji Europejskiej bardzo rzeczową analizę dotyczącą ustroju sądownictwa w Polsce - mówił w "Sygnałach dnia" Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • Konrad Szymański o odpowiedzi MSZ dla KE (Sygnały dnia/Jedynka)

Rzeczniczka Komisji Vanessa Mock powiedziała, że procedura kontroli praworządności wyznacza ramy tego, jak KE powinna zareagować jeśli pojawiają się jasne zagrożenia dla praworządności w kraju członkowskim. - Komisja uważa, że jest takie zagrożenie dla praworządności w Polsce - stwierdziła.

Konrad Szymański wyraził przypuszczenie, że rzeczniczka nie uwzględniła w swojej wypowiedzi listu strony polskiej.

- Mam nadzieję, że te komentarze odnosiły się do jakiś uogólnionych, publicystycznych aspektów. Gdyby było prawdą, że słowa rzeczniczki oddają stanowisko KE to byłaby bardzo zła wiadomość dla reputacji Komisji - tłumaczył gość Jedynki.

Wiceszef MSZ uważa, że Unia Europejska przechodzi trudny czas i jest w momencie kryzysu. Ale - jak mówił - nie nie usprawiedliwia to sytuacji, w której ktoś próbuje dzielić państwa na lepsze i gorsze.

- Unia Europejska nie polega na podporządkowywaniu państw, a na równości, dialogu i poszukiwaniu kompromisu, wzajemnym wysłuchiwaniu się. Niektóre aspekty debaty politycznej w UE są bardzo odległe od europejskiego ideału - dodał Konrad Szymański.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Konrad Szymański (wiceminister spraw zagranicznych)

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 8.15

mr

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gdy inne kraje podejmowały reformy wymiaru sprawiedliwości, Komisja Europejska nie interweniowała"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 07:54
- W poprzednich latach, gdy inne kraje podejmowały reformy wymiaru sprawiedliwości, Komisja Europejska nigdy nie interweniowała. Co więcej, gdy przed 9 laty polscy sędziowie zwrócili się w sprawach swego środowiska do KE, to ona oficjalnie wypowiedziałą się, że ona nie będzie ingerować w wewnętrzne sprawy kraju członkowskiego - mówił na antenie radiowej Jedynki Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń