Franciszek w Kolumbii. Trudna pielgrzymka papieża

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 08:35
Papież Franciszek przebywa w Kolumbii z pięciodniową pielgrzymką. Przebiega ona pod hasłem "Uczyńmy pierwszy krok". Wielu komentatorów uważa, że to najtrudniejsza pielgrzymka Franciszka. Skąd bierze się takie przekonanie?
Audio
  • Krzysztof Gołębiowski o pielgrzymce Franciszka do Kolumbii (Jedynka/Sygnały dnia)
Papież Franciszek w Kolumbii
Papież Franciszek w KolumbiiFoto: PAP/EPA/ORLANDO BARRIA

- O każdej kolejnej podróży - czy tego papieża czy poprzednich - mówiono, że aktualna, bieżąca pielgrzymka jest najtrudniejsza - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Gołębiowski z Katolickiej Agencji Informacyjnej. Przyznał jednak, że ta na pewno jest bardzo trudna ze względu na specyfikę tego kraju. - On dopiero wychodzi z ponad 30-letniej, bardzo krwawej i okrutnej wojny domowej - dodał Gołębiowski.

Gość Jedynki wskazał, że hasło pielgrzymki to podkreślenie działań w kierunku pojednania. Dziennikarz KAI dodał jednak, że nie wszyscy Kolumbijczycy popierają porozumienie pokojowe przewidujące amnestię dla lewicowych partyzantów. 

Krzysztof Gołębiowski pokreślił, że Franciszek w Kolumbii nie szuka odpowiedzialnych za konflikt, ale wezwał do przerwania błędnego koła przemocy. - Pytanie, na ile takie apele trafiają do ludzi, zwłaszcza tych najbardziej zranionych - dodał.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Krzysztof Gołębiowski (KAI)

Data emisji: 9.09.2017

Godzina emisji: 7.15

fc/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kolumbia: ponad milion osób na papieskiej mszy w Bogocie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 07:54
Ponad milion osób uczestniczyło w czwartek na mszy odprawionej przez papieża Franciszka w stolicy Kolumbii, Bogocie - podały miejscowe władze. W homilii, wygłoszonej w kraju dotkniętym dekadami wojny domowej, papież apelował, by rozproszyć mroki nienawiści i pragnienie zemsty.
rozwiń zwiń