Katarzyna Lubnauer o spotkaniu z prezydentem: tego właśnie się spodziewałam

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 08:39
- Spodziewałam się, że to będą takie bardziej rytualne wizyty, że tak naprawdę kluczowa wizyta z punktu widzenia prezydenta odbyła się w ubiegły piątek (spotkanie z prezesem PiS - przyp. red.), a nasze wizyty mają stworzyć poczucie, że projekty są konsultowane - mówi Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o spotkaniu z prezydentem ws. reformy sądownictwa (Sygnały dnia/Jedynka)

W środę odbył się cykl spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych dotyczących prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W Pałacu Prezydenckim pojawiła się m.in. delegacja Nowoczesnej, w której obecna była również Katarzyna Lubnauer.

- Uzyskaliśmy całkiem sporo konkretnych odpowiedzi od pana prezydenta, jak mają wyglądać te ustawy. W mojej ocenie nie przynoszą one rewolucyjnej zmiany w stosunku do tego, co zaproponował minister Ziobro. Właściwie filozofia jest bardzo podobna, czyli podobny system wyboru zarówno sędziów do KRS, jak i podobne zmiany w Sądzie Najwyższym. Różnica jest jedna: tam, gdzie poprzednio wpisany był minister sprawiedliwości, w tej chwili pojawia się prezydent - twierdzi przewodnicząca klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

W jakich sprawach związanych z reformą sądownictwa prezydent wciąż waha się nad wyborem rozwiązania? Co wynika z najnowszego sondażu, w którym PiS zdecydowanie prowadzi z 38-procentowym poparciem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 7.16

pg/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rzecznik prezydenta: projekty ustaw ws. sądownictwa najpewniej 25 września

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 22:00
"Termin przedstawienia projektów ustaw o SN i KRS przez prezydenta 25 września jest wielce prawdopodobny" - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po środowym spotkaniu Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Łapiński dodał, że nie ma jeszcze decyzji, czy projekty trafią do Sejmu od razu po przedstawieniu ich opinii publicznej, czy też później. O konsultacjach u prezydenta, mówił w audycji Północ-Południe politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef klubu PiS: około 25 września ostateczny kształt propozycji prezydenta ws. sądów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:57
- Ze słów prezydenta wynika, że około 25 września poznamy dokładny, ostateczny kształt propozycji prezydenta ws. projektów ustaw o SN i KRS - powiedział dziennikarzom po spotkaniu przedstawicieli klubu PiS z prezydentem Andrzejem Dudą szef klubu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO deklaruje współpracę z prezydentem ws. projektów ustaw o SN i KRS

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 17:24
- Deklarujemy współpracę i jesteśmy otwarci na rozmowy. Prezydent zapewnił, że gwarantuje jakość procesu legislacyjnego i samych projektów ustaw o SN i KRS - mówił w środę po spotkaniu z Andrzejem Dudą lider PO Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń