Akcja "Różaniec do Granic". "Cały świat zjednoczy się w modlitwie o pokój"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 08:44
- W ramach akcji "Różaniec do Granic" będziemy się przede wszystkim modlić w intencji nawrócenia, błogosławieństwa i pokoju dla Polski i całego świata - powiedziała na antenie Jedynki rzeczniczka wydarzenia Agnieszka Kminikowska.
Audio
  • Agnieszka Kminikowska o akcji "Różaniec do granic" (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W Tatrach, na Bałtyku, na Bugu, za kołem podbiegunowym i w wojskowej bazie Bagram na terenie Afganistanu. Polacy odmówią dziś różaniec. Główne założenie akcji pod hasłem "Różaniec do Granic" to otoczenie całego kraju modlitwą. Organizatorzy chcą, by Polacy zjednoczyli się w modlitwie o pokój, o umocnienie wiary i za rodziny.

-  Nasza akcja to wydarzenie religijne. Będziemy wychodzić na granice naszego kraju z różańcami, by otoczyć Polskę modlitwą. Pamiętajmy jednak, że będziemy się modlić nie tylko za Polskę, ale i za cały świat. Zaangażowanie w to przedsięwzięcie jest tak duże, że modlitwa będzie płynąć nie tylko z całej Europy, ale także z Fatimy, Filipin, Japonii i Nowej Zelandii. Dostaliśmy nawet informacje, że w Afganistanie żołnierze stacjonujący w bazie będą się także modlić z nami - powiedziała Agnieszka Kminikowska.

Zapytana o stronę logistyczną wydarzenia stwierdziła, że we wszystkich diecezjach granicznych zostały wyznaczone kościoły stacyjne, czyli te, które są położone najbliżej granicy". - Wszystkie osoby, te zapisane i te po prostu zainteresowane, udadzą się do nich, gdzie o godzinie 11-stej odbędzie się msza święta. Potem odbędzie się wyjście do stref modlitwy zlokalizowanych wzdłuż granic Polski. Modlitwę zamierzamy rozpocząć ok. godziny 14-stej. Warto dodać, że przez naszą stronę zarejestrowało się ponad 150 tys osób - dodała Kiminikowska.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Agnieszka Kiminikowska (rzecznik akcji "Różaniec do Granic")

Data emisji: 7.10.2017

Godzina emisji: 7.14

koz/ag

Czytaj także

Kard. Stanisław Dziwisz: chrześcijaństwo to żywa osoba Jezusa Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 20:15
- Życzę wszystkim radiosłuchaczom Polskiego Radia dobrego przeżycia tegorocznych świąt wielkanocnych, by zostawiły one w nas wszystkich głęboki ślad dobra, miłości, nadziei - powiedział w radiowej Jedynce kard. Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Przeciszewski: objawienia fatimskie są dowodem zwycięstwa nad złem

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 08:09
- Świętość jest drogą, którą Pan Bóg zaplanował dla każdego z nas, a wzywa nas do tej świętości, także poprzez słynne objawienia Matki Bożej Fatimskiej - mówi redaktor naczelny KAI. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kajaku, na statku, na górskich szczytach. "Różaniec do granic" modlitwą za Polskę i świat

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:22
Na statku, na flisackiej tratwie albo w górskim schronisku - w sobotę wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski staną ludzie odmawiający różaniec. Organizatorzy akcji "Różaniec do granic" z fundacji "Solo Dios Basta" spodziewają się ponad miliona uczestników.
rozwiń zwiń