Jarosław Sellin: lepiej, by referendum konstytucyjne nie odbyło się 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 08:36
- Przeprowadzenie referendum konstytucyjnego 11 listopada spowoduje pomieszanie aktywności obywatelskiej - powiedział na antenie Jedynki wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Audio
  • Jarosław Sellin o referendum konstytucyjnym (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Andrzej Duda ogłosił inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji podczas uroczystości w Święto Konstytucji 3 Maja. O inicjatywie ponownie wypowiedział się w najnowszym wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy".

Wyjaśniał, że zależy mu na tym, by referendum to odbyło się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r. lub trwało dwa dni: 10 i 11 listopada. 11 listopada, to również - wynikający z Kodeksu wyborczego - termin wyborów samorządowych.

- Opinie na temat referendum wyrażał już marszałek Senatu Stanisław Karczewski i była to opinia krytyczna. Ja też ją podzielam. Wolałbym, żeby 11 listopada to był dzień, w którym przeżywamy wspaniałe święto historyczne i zwycięstwo naszych przodków i chciałbym, żeby to było wydarzenie jednoczące, a nie dzielące - powiedział Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury dodał, że "wprowadzanie w tym dniu elementu politycznego, czyli referendum, w którym trzeba się opowiedzieć na »tak«, lub »nie« dzieli społeczeństwo i zakłóca święto". -  Pójście do urn tego dnia to pomieszanie aktywności obywatelskiej. Osobiście uważam, że jeżeli prezydent chce to referendum przeprowadzić, to trochę wcześniej, lub trochę później, ale nie 11 listopada.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 9.10.2017

Godzina emisji: 7.15

koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak