Kamil Zaradkiewicz: nie sugerowaliśmy się pomysłami Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 09:25
- Nie możemy sobie pozwolić na to, by istniał permanentny stan niepewności prawnej, szczególnie w obrocie nieruchomościami - powiedział w "Sygnałach dnia" Kamil Zaradkiewicz, dyrektor Departamentu Prawa Administracyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwości, współautor "dużej ustawy reprywatyzacyjnej".
Audio
  • Kamil Zaradkiewicz o założeniach "dużej ustawy reprywatyzacyjnej" (Jedynka/Sygnały dnia)
Kamil Zaradkiewicz
Kamil ZaradkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość Jedynki wyjaśnił, że założeniem ustawy jest, by osoby poszkodowane przez powojenną nacjonalizację mogły ubiegać się o odszkodowanie za wywłaszczone mienie. - Zadośćuczynienia będzie mógł domagać się ten, kto był właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości: rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, prawnuki i kolejni potomkowie oraz małżonek - poinformował.

Kamil Zaradkiewicz odniósł się do zarzutów Platformy Obywatelskiej, jakoby w projekcie ustawy znalazły się rozwiązania już wcześniej proponowane przez PO. - Nasz projekt różni się od propozycji PO tym, że zawiera szereg oryginalnych pomysłów. Mam nadzieję, że zostanie dobrze przyjęty przez opinię publiczną - powiedział dyrektor Departamentu Prawa Administracyjnego w MS.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Piotr Gociek

Gość: Kamil Zaradkiewicz (współautor "dużej ustawy reprywatyzacyjnej")

Data emisji: 12.10.2017

Godzina emisji: 8.17

abi/kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Jaki: przez brak ustawy reprywatyzacyjnej państwo traci rocznie miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 15:19
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przedstawił założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Zakłada ona, że osoby poszkodowane przez powojenną nacjonalizację będa mogły ubiegać się o odszkodowanie za wywłaszczone mienie. 
rozwiń zwiń