Łukasz Schreiber: decyzja KRS pokazała, że reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 08:11
- Część zarzutów przedstawionych przez KRS, w sprawie powołania asesorów sądowych, była absurdalna - powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Łukasz Schreiber o decyzji KRS ws. asesorów sądowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek poinformował, że KRS postanowiła nie powoływać asesorów sądowych z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości. Jak dodał, wobec wszystkich 265 kandydatów wyrażono sprzeciw i stwierdzono, że nie spełniają kryteriów ustawowych. 

Poseł PiS Łukasz Schreiber powiedział, że ta decyzja pokazuje, że reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna. - Mam nadzieję, że reforma dojdzie do skutku. Część zarzutów przedstawionych przez KRS była absurdalna. Najbardziej boli mnie to, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury od 2009 do 2016 roku wykształciła tylko 19 sędziów. Oznacza, że średni koszt wykształcenia jednego sędziego wynosi ok 9-10 mln zł. Reszta osób była odrzucana. To znak, że środowisko sędziowskie chce się zamknąć jeszcze bardziej i nie dopuścić młodych sędziów do orzekania w przyszłości - mówi gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 7.16

abi/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Konstytucjonalistka o decyzji KRS ws. asesorów: jest to czysta polityka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 16:04
- Trudno zrozumieć decyzję KRS; objęcie nią wszystkich 265 kandydatów budzi podejrzenia, że u jej podstaw nie leżą argumenty merytoryczne, tylko czysta polityka - powiedziała konstytucjonalistka prof. Genowefa Grabowska.
rozwiń zwiń