X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Schreiber: decyzja KRS pokazała, że reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 08:11
- Część zarzutów przedstawionych przez KRS, w sprawie powołania asesorów sądowych, była absurdalna - powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Łukasz Schreiber o decyzji KRS ws. asesorów sądowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek poinformował, że KRS postanowiła nie powoływać asesorów sądowych z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości. Jak dodał, wobec wszystkich 265 kandydatów wyrażono sprzeciw i stwierdzono, że nie spełniają kryteriów ustawowych. 

Poseł PiS Łukasz Schreiber powiedział, że ta decyzja pokazuje, że reforma sądownictwa jest bardzo potrzebna. - Mam nadzieję, że reforma dojdzie do skutku. Część zarzutów przedstawionych przez KRS była absurdalna. Najbardziej boli mnie to, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury od 2009 do 2016 roku wykształciła tylko 19 sędziów. Oznacza, że średni koszt wykształcenia jednego sędziego wynosi ok 9-10 mln zł. Reszta osób była odrzucana. To znak, że środowisko sędziowskie chce się zamknąć jeszcze bardziej i nie dopuścić młodych sędziów do orzekania w przyszłości - mówi gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 7.16

abi/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstytucjonalistka o decyzji KRS ws. asesorów: jest to czysta polityka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 16:04
- Trudno zrozumieć decyzję KRS; objęcie nią wszystkich 265 kandydatów budzi podejrzenia, że u jej podstaw nie leżą argumenty merytoryczne, tylko czysta polityka - powiedziała konstytucjonalistka prof. Genowefa Grabowska.
rozwiń zwiń