X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Musimy się wszyscy martwić o nasze bezpieczeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 08:15
Paweł Nazarewski ze Stowarzyszenia Obronanarodowa.pl wskazuje, że obrona terytorialna powinna być powszechna. Liczy, że masowa edukacja spowoduje zmianę nastawienia Polaków do obrony i większe zaangażowanie obywateli w ruch proobronny.
Audio
  • Wszyscy powinni zaangażować się na rzecz powszechnego bezpieczeństwa (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

Gość Jedynki popiera koncepcję tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego stowarzyszenie powstało w 2011 roku i od tego czasu popularyzuje te inicjatywę. - Jeśli chcemy być odpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy i chcemy w sposób czynny to wspierać to jest to najlepsze rozwiązanie - mówi.Wskazuje, że jest to tworzenie pewnego zaangażowania społecznego wzorem Szwajcarii, Szwecji czy Finlandii. Z tym, że w tych krajach obrona terytorialna jest bardzo silnie lokalnie zorganizowana.

Paweł Nazarewski zwraca uwagę, że organizacje proobronne nie są częścią systemu sił zbrojnych i liczy, że to się zmieni. - Nie obowiązuje nas na przykład Konwencja Genewska i w przypadku konfliktu członkowie zrzeszeń paramilitarnych są traktowani jak terroryści - wyjaśnia.

Rozmówca zdecydowanie popiera inicjatywę Ministerstwa Obrony Narodowej, aby w każdym powiecie była strzelnica. Daje przykład Niemiec, gdzie funkcjonuje 15 tysięcy strzelnic, a w Polsce jest ich poniżej 300. Sporty strzeleckie w Polsce uprawia 26 tysięcy osób, a w Niemczech 1,5 miliona. - To pokazuje, jaka w tym zakresie jest u nas zapaść - mówi. Jego zdaniem zainteresowanie strzelaniem jest, tylko nie ma miejsc, w których można rozwijać umiejętności.

Posłuchaj całej rozmowy, w której gość Jedynki daje odpór krytykom koncepcji obrony terytorialne, opowiada również o ćwiczeniach Anakonda.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Nazarewski (stowarzyszenie Obronanarodowa.pl, Ruch na rzecz obrony terytorialnej)

Data emisji: 11.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ag/mz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Paramilitarni" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 08:30
Elementy taktyki, pierwsza pomoc, ćwiczenia fizyczne, zasady postępowania z bronią - to wszystko składa się na szkolenie, któremu podlegają członkowie organizacji paramilitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od Finów możemy uczyć się podejścia do obrony terytorialnej"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 17:35
Polska i Finlandia podpisały umowę wojskową, dotyczącą m.in. współpracy wobec zagrożeń hybrydowych, cybernetycznych i wymiany informacji. Dokument zakłada również wymianę doświadczeń pomiędzy Warszawą a Helsinkami w kwestii budowy struktur obrony terytorialnej. W Polskim Radiu 24 rozmowa z płk. Maciejem Kliszem, szefem sztabu dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cafe Armia: Coraz więcej żołnierzy w WOT

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 10:33
Kolejni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej kończą w ostatni weekend października szkolenie i składają przysięgę wojskową. – To łącznie około 1100 osób – mówił w audycji Cafe Armia st. chor. sztab. Andrzej Wojtusik z dowództwa WOT.
rozwiń zwiń