X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: jest taka grupa ludzi, którzy nie cieszą się, że Polska jest niepodległa

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 08:34
- Odkąd zmieniła się władza w Polsce, od 2015 roku, Święto Niepodległości jest bezpieczne - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o przebiegu i zabezpieczeniu obchodów Święta Niepodległości (Jedynka/Sygnały dnia)
Mariusz Błaszczak w radiowej Jedynce
Mariusz Błaszczak w radiowej JedynceFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Według danych policji, w całej Polsce 11 listopada odbyło się ponad 300 zgromadzeń. W największym z nich, zorganizowanym w Warszawie Marszu Niepodległości, uczestniczyło ok. 60 tys. ludzi. - Było bezpiecznie - ocenił w radiowej Jedynce szef MSWiA i podkreślił, że odkąd zmieniła się władza w Polsce obchody tego święta przebiegają w sposób spokojny. 

Odnosząc się do zarzutów działaczy Komitetu Obrony Demokracji, że zostali oni brutalnie potraktowani przez policję, Mariusz Błaszczak stwierdził, że "oni bardzo chcieli doprowadzić do tego, żeby była awantura". Przypomniał, że działacze KOD także podczas uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" w Gdańsku próbowali przedstawić siebie jako ofiary. 

Gość "Sygnałów dnia" wskazał, że Marsz Niepodległości to zgromadzenie zarejestrowane jako cykliczne, a "grupa tych ludzi" próbowała je zablokować - a więc próbowała ograniczyć prawa innych. Oznajmił, że 11 listopada to święto wolności i radości. - Widać jest taka grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa - dodał. 

Minister odpowiedział też na zarzuty dotyczące rzekomej wulgarności policji w Święto Niepodległości i skomentował obecność byłego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na uroczystościach. 

W audycji poruszono również temat rekonstrukcji rządu, porozumienia w sprawie reformy Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego oraz kandydatów na urząd prezydenta Warszawy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji, PiS)

Data emisji: 13.11.2017

Godzina emisji: 7.15

fc/kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: Marsz Niepodległości to wspaniały fenomen

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 21:39
- Marsz Niepodległości to fenomen, który od kilku lat gromadzi dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy spontanicznie przyjeżdżają tu z rodzinami, by oddać hołd tym, którzy wywalczyli niepodległość; to wspaniałe - powiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń