X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef PKW: nie wycofujemy się z udziału w pracach nad prawem wyborczym

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 08:36
- Nie było naszą intencją całkowite wycofanie się w udziału w procesie legislacyjnym. Uznaliśmy, że skoro podczas posiedzenia sejmowej komisji nie było możliwości, żeby przedstawić nasze merytoryczne stanowisko, to wycofujemy się z udziału w pracach na tym etapie - powiedział w "Sygnałach dnia" Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.
Audio
  • Szef PKW Wojciech Hermeliński o projekcie zmian w prawie wyborczym (Sygnały dnia/Jedynka)

W piątek (1.12) przedstawiciele PKW opuścili posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Prawa Wyborczego. - Cały czas padały oskarżenia, z których wynikało jakoby wybory w 2014 roku były sfałszowane. Z tego powodu możliwość przedstawienia przez nas merytorycznego stanowiska ws. nowego prawa wyborczego stała się iluzoryczna. Tym bardziej, że my je już zawarliśmy w piśmie, które przedłożyliśmy na życzenie sejmowej komisji - tłumaczył sędzia Wojciech Hermeliński.

Gość Jedynki stanowczo zaprzeczył, że w 2014 roku doszło do sfałszowania wyborów. - Na 1500 protestów Sąd Najwyższy tylko w 53 przypadkach przyznał rację skarżącym, a dotyczyły one nieprawidłowości w poszczególnych obwodach. W żaden więc sposób te sytuacje nie mogły przełożyć się generalnie na wynik wyborczy - podkreślał szef PKW.

Dlaczego Wojciech Hermeliński uważa proponowane przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej za nierealne?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Wojciech Hermeliński (przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej)

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 7.15

pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm: komisja nadzwyczajna przyjęła zapisy dot. komisarzy wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 22:49
Powiatowy komisarz wyborczy dokona podziału gminy na obwody głosowania - to jedna ze zmian przyjętych w piątek przez sejmową komisję nadzwyczajną ds. zmian w Kodeksie wyborczym. PKW zrezygnowała z udziału w pracach komisji w związku "z zarzutami o fałszowanie wyborów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zmieni się w ordynacji wyborczej? Poseł PiS zapowiada kolejną poprawkę

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 08:01
Wiceszef sejmowej komisji nadzwyczajnej Marcin Horała (PiS) wyraził nadzieję, że sejmowe prace nad projektem zmian m.in. w prawie wyborczym zakończą się jeszcze w tym roku. Nie wykluczył, że zgłoszona zostanie poprawka zakładająca wydłużenie kadencji władz samorządowych do pięciu lub sześciu lat.
rozwiń zwiń