Joanna Kopcińska: to kolejna odsłona teoretycznego państwa PO i PSL

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:33
- Te tłumaczenia były żenujące - powiedziała w "Sygnałach dnia" Joanna Kopcińska z komisji ds. afery Amber Gold o przesłuchaniu byłego wiceministra spraw wewnętrznych Michała Deskura, który odpowiadał między innymi za działalność policji.
Audio
  • Joanna Kopcińska o przesłuchaniu Michała Deskura przed komisją śledczą ds. afery Amber Gold (Jedynka/Sygnały dnia)
Joanna Kopcińska
Joanna KopcińskaFoto: Jacek Konecki/PR

Głównym wątkiem poruszonym na przesłuchaniu była notatka szefa ABW wysłana pod koniec maja 2012 z ostrzeżeniem, że Amber Gold jest piramidą finansową. Były wiceminister powiedział, że najprawdopodobniej zapoznał się z notatką, jednak nie podjął żadnych działań, bo dokument nie wskazywał na żadne nieprawidłowości w działaniu podległych mu służb. Tłumaczył też, że był wówczas skupiony na koordynacji działań policji pod kątem zabezpieczenia Euro 2012.

- To kolejna odsłona teoretycznego państwa PO i PSL - oceniła Joanna Kopcińska. Jej zdaniem bezpośredni przełożony policji, nie wiedział co się w niej dzieje w związku z Amber Gold. - Nie pamiętał czy czytał notatkę, potem twierdził, że ona nie była do niego adresowana. Te tłumaczenia były żenujące - stwierdziła posłanka i dodała, że Deskur okazał się człowiekiem nie mającym chyba za bardzo pojęcia, jakie należały do niego obowiązki.

Kopcińska podkreśliła, że sytuacja rzutuje jednak na całe władze, bo notatka była kierowana do 6 najważniejszych osób w państwie. - To była notatka szefa ABW z odpowiednią klauzulą, przywołująca artykuły, które mówią o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa polskiego - przypomniała. 

Gość Jedynki mówiła też o rekonstrukcji rządu i wotum nieufności oraz o ustawach reformujących Krajową Radę Sądownictwa i Sąd Najwyższy. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kopcińska (PiS)

Data emisji: 07.12.2017

Godzina emisji: 7.16

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Komisja ds. Amber Gold. "Kancelaria nie miała możliwości wszczęcia śledztwa"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 18:56
Prokuratura była jedynym właściwym organem do prowadzenia sprawy oszustwa ws. Amber Gold - zeznał przed komisją śledczą były dyrektor Biura Kolegium ds. Służb Specjalnych Tomasz Borkowski. Jego zdaniem, kancelaria premiera nie miała możliwości wszczęcia odrębnego śledztwa. Były wiceszef MSW Michał Deskur mówił natomiast, że w maju 2012 r. jego priorytetem było zabezpieczenie Euro2012.
rozwiń zwiń