Marek Sawicki: gdy Jarosław Kaczyński przejmie tekę premiera, zostanie uwikłany w codzienne trudne sprawy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:49
- Jarosław Kaczyński - w mojej ocenie - jest w świetnej formie. Jest gotowy, by podjąć funkcję premiera - powiedział w "Sygnałach dnia" Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Marek Sawicki o zmianie na stanowisku premiera (Sygnały dnia/Jedynka)
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR/Wojciech Kusiński

Po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o bieżących tematach politycznych, w tym o rekonstrukcji rządu. Na spotkanie prezesa PiS i premier zaprosił też prezydent. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał, że "z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera". Gość Jedynki, Marek Sawicki, uważa, że stanowisko obejmie Jarosław Kaczyński. 

- Najtrudniejsze tematy dotyczące przejęcia administracji przez PiS zostały już wykonane - zauważył Marek Sawicki. Zwrócił też uwagę, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie niepodległości Rzeczpospolitej. - Nie wyobrażam sobie, by na tych uroczystościach główny konstruktor Zjednoczonej Prawicy występował w roli zwykłego posła - dodał. Wskazał, że jeśli Kaczyński nie będzie premierem, to gospodarzem tych uroczystości będzie Andrzej Duda. - W środowisku PiS zaufanie do prezydenta jest nadszarpnięte - ocenił.

Gość Jedynki stwierdził, że Jarosław Kaczyński sterując z Nowogrodzkiej ma szeroki ogląd i możliwość koordynacji trzech ośrodków władzy. - Gdy przejmie tekę premiera rządu, zostanie uwikłany w codzienne trudne sprawy - oznajmił. Jego zdaniem kandydatura Mateusza Morawieckiego była wypuszczona na próbę, dla sprawdzenia, na ile zwarte są szeregi Prawa i Sprawiedliwości. 

Sawicki ocenił też, że w rekonstrukcji rządu chce uczestniczyć prezydent. - Nie wyobrażam sobie, żeby Andrzej Duda pozwolił sobie na funkcjonowanie w rządzie dalej Antoniego Macierewicza - powiedział polityk. PiS przełknie jego brak, ale pod warunkiem, że premierem będzie Jarosław Kaczyński, który będzie to wszystko firmował - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Sawicki (PSL) 

Data emisji: 07.12.2017

Godzina emisji: 8.16

fc/kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: myślę, że premierem zostanie Jarosław Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:55
– Nie sądzę, żeby Mateusz Morawiecki został premierem. Nie jest on faworytem w tym wyścigu – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń