Antoni Macierewicz: ekspertyza została brutalnie, bezwzględnie sfałszowana

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 08:51
- W sposób oczywisty zostały zidentyfikowane dwa wybuchy – są dokładnie opisane: średnica, miejsce - powiedział w "Sygnałach dnia" Antoni Macierewicz o ustaleniach podkomisji smoleńskiej i fałszerstwach dokonanych przez komisję Jerzego Millera, która wcześniej badała katastrofę.
Audio
  • Antoni Macierewicz o fałszerstwach komisji Millera, badającej katastrofę w Smoleńsku (Jedynka/Sygnały dnia)

Komisja Millera zamieniła w końcowej wersji raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej "strefę wybuchu" na "strefę pożaru". Dowodem na manipulację jest nagranie z obrad komisji. Materiał ten przedstawiono w Jedynce podczas rozmowy z ministrem obrony.

- Panowie z komisji Millera zamówili specjalistyczną ekspertyzę w firmie Smallgis, w renomowanej firmie, która się zajmuje analizowaniem zdjęć satelitarnych i która jednoznacznie stwierdza, że doszło do dwóch eksplozji i pokazuje miejsca - powiedział Antoni Macierewicz. - Ta ekspertyza została brutalnie, bezwzględnie sfałszowana - dodał szef MON i podkreślił, że opinia ekspertów nie była przez członków komisji Millera podważona. 

Antoni Macierewicz ocenił, że manipulacja wynikała z konieczności dostosowania się do raportu Tatiany Anodiny - oskarżenia polskich pilotów i ukrycia prawdy o tym, że samolot eksplodował w powietrzu.  

Gość Jedynki poinformował, że nowy raport, podkomisji smoleńskiej, zostanie opublikowany na wiosnę. - W zasadzie cały materiał dowodowy jest, dwie czy trzy ekspertyzy są jeszcze analizowane - powiedział Macierewicz. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której szef MON wskazuje, gdzie jeszcze komisja Millera minęła się z prawdą. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Antoni Macierewicz (minister obrony narodowej)

Data emisji: 11.12.2017

Godzina emisji: 7.20

fc/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Niepublikowane wcześniej nagranie z komisji Millera. "Strefa wybuchu" zamieniona na "strefę pożaru"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 17:44
Komisja Millera zamieniła w końcowej wersji raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej "strefę wybuchu" na "strefę pożaru" - poinformował posłów p.o. szefa podkomisji badającej katastrofę Krzysztof Nowaczyk przedstawiając nagranie z obrad komisji Jerzego Millera.
rozwiń zwiń