X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kornel Morawiecki o nowym premierze: to wyraźne, odważne otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:46
- Myślę, że to była bardzo przemyślana decyzja pana prezesa - powiedział w "Sygnałach dnia" Kornel Morawiecki o wyborze na premiera Mateusza Morawieckiego. 
Audio
  • Kornel Morawiecki o wyborze Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera (Jedynka/Sygnały dnia)

We wtorek o godz. 23.40. Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 243 posłów, przeciw było 192, nikt nie wstrzymał się od głosu. Większość ustawowa wynosiła 231. Morawiecki zastąpił Beatę Szydło, która 7 grudnia na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację. 

morawiecki4 1200.jpg
Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego

- To wyraźne, odważne otwarcie - ocenił Kornel Morawiecki decyzję o wyborze swojego syna na premiera. Dodał, że Jarosław Kaczyński uznał zapewne, że skutecznym i właściwym premierem będzie stosunkowo młody człowiek, który nie ma zakorzenienia w partii. 

Kornel Morawiecki przypomniał, że jego syn miał 13 lat, gdy wprowadzono stan wojenny, wzrastał w oporze, bez ojca, który się ukrywał, hartował się. - On jest dzieckiem Solidarności - stwierdził. Dodał, że następnie w bankach nauczył się zarządzania i pewnej rywalizacji. - Myślę, że to wszystko przyda mu się, żeby być dobrym premierem - podsumował Morawiecki. 

Jakie wady widzi ojciec u swojego syna? Czego, według niego, zabrakło w expose? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Kornel Morawiecki (marszałek senior Sejmu, lider partii Wolni i Solidarni, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego)

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 8.37

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: Mateusz Morawiecki jest pierwszym premierem, który nie miał najmniejszego wpływu na skład swojego rządu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 09:03
- Coś się dzieje wewnątrz PiS, jest jakiś wewnętrzny kryzys, którego przejawem są te nerwowe ruchy – oceniał w "Sygnałach dnia" poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jan Żaryn o expose Mateusza Morawieckiego: daleko idąca obietnica wiążąca się ze skokiem cywilizacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:10
– Przez ostatnie 250 lat byliśmy, nie z własnej winy, stale gdzieś na zapleczu dziejących się przemian modernizacyjnych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" historyk, senator PiS.
rozwiń zwiń