Kornel Morawiecki o nowym premierze: to wyraźne, odważne otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:46
- Myślę, że to była bardzo przemyślana decyzja pana prezesa - powiedział w "Sygnałach dnia" Kornel Morawiecki o wyborze na premiera Mateusza Morawieckiego. 
Audio
  • Kornel Morawiecki o wyborze Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera (Jedynka/Sygnały dnia)

We wtorek o godz. 23.40. Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 243 posłów, przeciw było 192, nikt nie wstrzymał się od głosu. Większość ustawowa wynosiła 231. Morawiecki zastąpił Beatę Szydło, która 7 grudnia na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację. 

morawiecki4 1200.jpg
Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego

- To wyraźne, odważne otwarcie - ocenił Kornel Morawiecki decyzję o wyborze swojego syna na premiera. Dodał, że Jarosław Kaczyński uznał zapewne, że skutecznym i właściwym premierem będzie stosunkowo młody człowiek, który nie ma zakorzenienia w partii. 

Kornel Morawiecki przypomniał, że jego syn miał 13 lat, gdy wprowadzono stan wojenny, wzrastał w oporze, bez ojca, który się ukrywał, hartował się. - On jest dzieckiem Solidarności - stwierdził. Dodał, że następnie w bankach nauczył się zarządzania i pewnej rywalizacji. - Myślę, że to wszystko przyda mu się, żeby być dobrym premierem - podsumował Morawiecki. 

Jakie wady widzi ojciec u swojego syna? Czego, według niego, zabrakło w expose? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Kornel Morawiecki (marszałek senior Sejmu, lider partii Wolni i Solidarni, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego)

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 8.37

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: Mateusz Morawiecki jest pierwszym premierem, który nie miał najmniejszego wpływu na skład swojego rządu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 09:03
- Coś się dzieje wewnątrz PiS, jest jakiś wewnętrzny kryzys, którego przejawem są te nerwowe ruchy – oceniał w "Sygnałach dnia" poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jan Żaryn o expose Mateusza Morawieckiego: daleko idąca obietnica wiążąca się ze skokiem cywilizacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:10
– Przez ostatnie 250 lat byliśmy, nie z własnej winy, stale gdzieś na zapleczu dziejących się przemian modernizacyjnych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" historyk, senator PiS.
rozwiń zwiń