Jerzy Rzymowski: film "Ostatni Jedi" jest bardzo atrakcyjny

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 11:41
- Do filmu "Ostatni Jedi" można mieć zastrzeżenia, ale jest to film na tyle atrakcyjny, że wszystkie niedociągnięcia dostrzega się dopiero po czasie - powiedział w "Sygnałach dnia" Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny "Nowej Fantastyki".
Audio
  • Jerzy Rzymowski o filmie "Gwiezdne wojny: ostatni Jedi" (Jedynka/Sygnały dnia)

W kinach można już oglądać drugą część kolejnej trylogii z serii "Gwiezdne wojny" - "Ostatni Jedi". Reżyser podążył w zupełnie innym kierunku niż do tej pory. W tej części nie tylko pożegnaliśmy starych bohaterów, ale dostaliśmy zapowiedź, że opowieść będzie podążała teraz w zupełnie innym kierunku. Jerzy Rzymowski powiedział, że film jest bardzo atrakcyjny, ale ma kilka wad.

- Moje zastrzeżenia do filmu dotyczą drobnych dziur fabularnych. Być może wynika to z tego, że przy montażu z filmu zostało wycięte jeszcze ok. 40 minut. Zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze, gdyby ten film wydłużyć albo wyrzucić jakiś wątek i wydłużyć te, które zostały potraktowane po macoszemu. Jednak jest to film na tyle atrakcyjny, że wszystkie niedociągnięcia dostrzega się dopiero po czasie - powiedział na antenie Jedynki.

Wiadomo już, kto będzie reżyserował koleją gwiezdną trylogię.

- Zaufanie do obecnego reżysera Riana Johnsona jest na tyle duże, że powierzono mu już reżyserię kolejnej trylogii. Następna seria filmów nie będzie mieć już nic wspólnego z dotychczasowymi wątkami, a przede wszystkim bohaterami poinformował - Jerzy Rzymowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jerzy Rzymowski (miesięcznik "Nowa Fantastyka")

Data emisji: 14.12.2017

Godzina emisji: 8.47

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kornel Morawiecki o nowym premierze: to wyraźne, odważne otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 09:46
- Myślę, że to była bardzo przemyślana decyzja pana prezesa - powiedział w "Sygnałach dnia" Kornel Morawiecki o wyborze na premiera Mateusza Morawieckiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak zapowiada przejęcie bezpośredniego nadzoru nad policją

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 08:09
Minister spraw wewnętrznych będzie miał bezpośredni nadzór nad policją - zapowiedział w radiowej Jedynce szef resortu spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak. Obecnie nadzór taki sprawuje Komendant Główny Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: wybór nowego premiera rozpoczyna bój o klasę średnią

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 09:41
- Z expose premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że możemy się spodziewać dalszego przerzucania kosztów polityki Prawa i Sprawiedliwości na Polaków - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
rozwiń zwiń