X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szczerski: nie wykluczam, że dziś dojdzie do zmian w KPRM

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 08:17
- Jeszcze dziś możliwe są pewne zmiany w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego - potwierdził w radiowej Jedynce Krzysztof Szczerski. Jak powiedział szef gabinetu prezydenta, chodzi o najbliższe otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego
Audio
  • Krzysztof Szczerski o rekonstrukcji rządu, ustawach ws. sądownictwa i planowanym przez KE uruchomieniu procedury ws. praworządności (Sygnały dnia/Jedynka)

Krzysztof Szczerski potwierdził goszcząc w "Sygnałach dnia", że w miniony weekend Mateusz Morawiecki przedstawił Andrzejowi Dudzie propozycje w sprawie rekonstrukcji rządu. - Natomiast jaki będzie ostatecznie to miało kształt, czy wszystkie te osoby zostaną dzisiaj przedstawione, to zależy od pana premiera Morawieckiego. Nie wykluczam tego, że jeszcze dzisiaj dojdzie do pewnych zmian w kancelarii premiera - przyznał prezydencki minister, nie potwierdzając jednak o jaką liczbę i o jakie stanowiska chodzi.

- To chyba najlepiej można skomentować, że gdzieś, w którymś kościele dzwoni, ale nie wiadomo do końca, w którym, na mszę o jakiej godzinie. Jest tutaj sporo pomieszania różnych wyobrażeń. Tyle mogę powiedzieć w tej sprawie - podkreślił.

- Te kandydatury muszą być przez pana prezydenta zaakceptowane. Oczekujemy, że one formalnie do kancelarii wpłyną. Jeśli wpłyną, to prezydent jest gotowy także dzisiaj dokonać zmian na prośbę premiera Morawieckiego - powiedział Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister zapytany również był o to, kiedy można będzie się spodziewać dalszych zmian w składzie rządu. Krzysztof Szczerski przyznał, że dokładna data nie jest mu znana, jednak przyznał, że prezydent Andrzej Duda oczekuje, że będzie to przeprowadzone za jednym razem. - Pan prezydent raczej oczekuje nie takiego "fazowania" rekonstrukcji, ale kompleksowej rekonstrukcji, czy ustawienia tego rządu tak, jakby tego premier Morawiecki wraz z zapleczem partyjnym oczekiwał. Żeby to była jedna, duża zmiana w rządzie - przyznał szef prezydenckiego gabinetu.

Ponadto Krzysztof Szczerski podczas audycji odniósł się do sprawy ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Jak powiedział, decyzja o podpisaniu ustaw to kwestia najbliższych dni. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że prezydent sprawdza tylko, czy przygotowane przez niego akty prawne po poprawkach parlamentarnych są nadal zgodne z jego pierwotną intencją.

Krzysztof Szczerski przypomniał ostatnie oceny prezydenckich ekspertów, że warunki od których Andrzej Duda uzależniał podpisanie ustaw, zostały spełnione. Zastrzegł jednak, że prezydent chce dokonać takiej oceny samodzielnie.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Krzysztof Szczerski (szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 7.15

dad/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło kandydatką na komisarza w KE? "To jeden z prawdopodobnych scenariuszy"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 09:43
- Jednym z prawdopodobnych scenariuszy jest, że Beata Szydło będzie kandydatką Polski na komisarza w KE - powiedział na antenie Jedynki Marcin Horała (PiS). Zaznaczył, że innym rozważanym wariantem jest pozostanie Szydło w rządzie w funkcji wicepremiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS o rekonstrukcji rządu: na początku przyszłego roku, zmiany będą dosyć głębokie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 20:59
- Jestem niemal pewien, że rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku - w styczniu. Wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił również expose premiera Mateusza Morawieckiego jako "znakomite".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Neumann: prawdziwym sondażem będą najbliższe wybory samorządowe

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 09:02
– Nie spodziewałbym się trwałego wzrostu poparcia dla PiS tylko dlatego, że Mateusz Morawiecki został premierem – mówił w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: ponad połowa samolotów i helikopterów wojskowych nie może latać

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 22:03
Zbyt wysokie koszty napraw sprawiają, że ponad połowa samolotów i helikopterów wojskowych francuskich sił powietrznych nie może latać, między innymi większość Caracali. Minister ds. sił zbrojnych Francji Florence Parly zapowiedziała reformy. 
rozwiń zwiń