Marcin Kierwiński: mam nadzieję, że Nowoczesna dojrzeje do kolejnych kroków ws. zacieśniania współpracy

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 09:40
- Dobry jest ten pierwszy etap, to znaczy deklaracja poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy, ale czekamy na dalsze kroki. Mam nadzieję, że dojrzeje do tego również Nowoczesna - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński z PO.
Audio
  • Marcin Kierwiński o współpracy opozycji (Sygnały dnia/Jedynka)

Na niedawny apel przewodniczącego Platformy Grzegorza Schetyny o zacieśnieniu współpracy między partiami opozycyjnymi Nowoczesna i PSL zareagowały z rezerwą. 

- Z PSL sytuacja jest o tyle inna, że ta partia ma swój, bardzo charakterystyczny elektorat, który nie pokrywa się elektoratem PO. Taka współpraca daje więc synergiczną możliwość połączenia elektoratów i dobrego wyniku. Natomiast w przypadku Nowoczesnej, gdy ten elektorat jest bardzo zbliżony do elektoratu Platformy, wydaje się, że taka współpraca jest po prostu koniecznością. Tego oczekują nasi wyborcy - przekonuje Marcin Kierwiński.

Czy PO proponowała Ryszardowi Petru wstąpienie w jej szeregi? Jak gość Jedynki skomentował słowa szefa kancelarii prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, że "rachunek za każde stracone euro z budżetu UE zostanie wystawiony politykom PO"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Marcin Kierwiński (PO)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 8.15

pg/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Grzegorz Schetyna wyciąga rękę do Nowoczesnej. Proponuje wspólne prezydium

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 12:51
Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował w trakcie swojego wystąpienia na radzie krajowej PO o powołanie wspólnego prezydium PO i Nowoczesnej oraz o natychmiastowe zacieśnienie współpracy wszystkich partii opozycyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma Obywatelska z nowym zarządem. Hanna Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 15:45
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa PO wybrała nowy skład zarządu partii. 
rozwiń zwiń