Minister zdrowia: w końcu ubiegłego roku znacząco zredukowaliśmy kolejki do lekarzy dofinansowując system ogromnymi kwotami

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 09:16
- Lekarze rezydenci od 1 stycznia zarabiają o co najmniej 500 zł więcej niż jeszcze pół roku temu, a niektórzy zarabiają o ponad 1700 zł więcej – powiedział w "Sygnałach dnia" Konstanty Radziwiłł.
Audio
  • Konstanty Radziwiłł przekonuje, że zmiany w służbie zdrowia idą w dobrym kierunku (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
Minister zdrowia Konstanty RadziwiłłFoto: Jacek Konecki/PR
Obejrzyj
201801030815_KonstantyRadziwill.mp4

Dziś (3.01) w Sejmie odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Zdrowia, podczas którego posłowie zajmą się sprawą skali i skutków wypowiedzianych klauzul opt-out przez lekarzy rezydentów. W posiedzeniu komisji ma wziąć udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

siemoniak1200.jpg
Tomasz Siemoniak: postawa ministra zdrowia jest katastrofalna

W "Sygnałach dnia" o 7.15 wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak ocenił, że obecne zapewnienia rządu o zwiększaniu wydatków na służbę zdrowia są niepoważne. Jego zdaniem potrzeba działań, które już dziś odpowiedzą na potrzeby lekarzy. Do jego krytyki odniósł się godzinę później również w radiowej Jedynce minister zdrowia. - Słuchałem wywiadu z Tomaszem Siemoniakiem i aż brak słów na to, żeby polemizować z różnymi głupstwami, które powiedział i nieprawdami np. że gdzieś dochodziło do ewakuacji oddziałów szpitalnych. To nieprawda – podkreślił.

Konstanty Radziwiłł określił protest rezydentów jako bunt. -  Co to jest? Jest to jakaś akcja, która nie jest strajkiem, nie jest sporem zbiorowym (...) nie ma komitetu protestacyjnego, tylko organizacje, które wspierają tę akcję, ten właśnie protest, bunt – ocenił.

Minister zdrowia powiedział, że w ciągu 10 lat służba zdrowia będzie finansowana kwotą 500 mld złotych. - Lekarze rezydenci od 1 stycznia zarabiają o co najmniej 500 zł więcej niż jeszcze pół roku temu, a niektórzy zarabiają o ponad 1700 zł więcej – dodał.

Gość "Sygnałów dnia" przekonywał, że poprzedni rząd PO-PSL nie przygotowały żadnej ustawy, która by "gwarantowałaby zwiększenie nakładów na służbę zdrowia”.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia)

Data emisji: 3.01.2017

Godzina emisji: 8.15

pp/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Konstanty Radziwiłł: chcemy wyrównać szanse szpitali

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 08:12
- Warunkiem udzielania świadczeń odpłatnych jest fakt, że nie wpływa to na pacjentów, którzy korzystają ze szpitala w ramach systemu publicznego - mówi w "Sygnałach dnia" minister zdrowia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstanty Radziwiłł o ustawie 6 proc. PKB na zdrowie: to historyczna chwila

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 15:56
- To jest sytuacja zupełnie wyjątkowa - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując publikację nowelizacji ustawy, która stopniowo zwiększa nakłady na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lekarze odmawiający pracy na dyżurach, chcą skomplikować pracę szpitali"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 13:45
Lekarze, którzy odmawiają pracy na dyżurach, robią to z rozmysłem, aby skomplikować pracę szpitali, sparaliżować je - powiedział we wtorek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jak dodał, jako szef resortu musi reagować.
rozwiń zwiń