X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: nowe rozłożenie akcentów w polityce zagranicznej nie znaczy, że zamierzamy wycofać się z jakiejkolwiek reformy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 08:39
- Styl się zmienił, sedno pozostaje takie samo. Tym sednem jest głęboka przebudowa Państwa w duchu idei IV RP - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Jarosław Gowin o priorytetach rządu po rekonstrukcji (Sygnały Dnia/Jedynka)

Po przeprowadzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego głębokiej rekonstrukcji rządu nie brakuje pytań o najważniejsze zadania stojące przed nowymi ministrami. Wśród przeważających komentarzy krajowych i zagranicznych podnoszona jest kwestia poprawy relacji z Unią Europejską. Komentatorzy zauważają jednak, że pomimo zapowiedzi ocieplenia stosunków pomiędzy Warszawą i Brukselą na stanowisku ministra sprawiedliwości pozostaje Zbigniew Ziobro - osoba odpowiedzialna za budzące sprzeciw unijnych polityków reformy sądownictwa. 

- Nowe rozłożenie akcentów w polityce zagranicznej nie znaczy, że zamierzamy wycofać się z jakiejkolwiek reformy przeprowadzonej do tej pory. Styl się zmienił, sedno pozostaje takie samo. Tym sednem jest głęboka przebudowa Państwa w duchu idei IV RP - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Gowin. -  Idea IV RP to idea Państwa z jednej strony silnego, sprawiedliwego ale z drugiej strony ograniczonego, pozostawiającego szeroka przestrzeń wolności dla obywateli, rodzin, stowarzyszeń czy samorządów - dodał.

Przyszłość Antoniego Macierewicza

Jarosław Gowin stanowczo zdementował spekulacje medialne mówiące o możliwym założeniu przez Antoniego Macierewicza nowej partii politycznej. - Te spekulacje są niesprawiedliwe wobec ministra Macierewicza. Na pewno zachowa się lojalnie wobec PiS - oświadczył gość Jedynki. Dodał też, że w partii cieszącej się blisko 50 proc. poparciem "nie ma wielu chętnych do wychodzenia". 

Nowy minister zdrowia

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski był dotychczas bliskim współpracownikiem Jarosława Gowina w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego. - Oceniam jego prace znakomicie. Pan minister Szumowski jako wybitny kardiolog odpowiadał przede wszytkim za obszar nauki. Jest jednym z głównych autorów tej słynnej konstytucji dla nauki, czyli bardzo głębokiej reformy polskich uczelni i polskiej nauki - odpowiedział zapytany o swoje doświadczenia związane z nowym ministrem. - Teraz podjął się bardzo trudnego zadania, jakim jest resort zdrowia. Dowiódł, że jest nie tylko sprawnym ministrem ale i odważnym człowiekiem - dodał.

W całej rozmowie więcej m.in. o tegorocznym budżecie, dekoncentracji mediów i wyzwaniami stojącymi przed nowym rządem Mateusza Morawieckiego

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 7.15

rr/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: decyzje premiera dotyczą spraw organizacyjnych i personalnych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 09:17
Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. - Zostały one wypracowane w ramach konsultacji ze ścisłym kierownictwem politycznym PiS i w porozumieniu z panem prezydentem - powiedział w "Sygnałach Dnia" Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: Andrzej Duda miał wpływ na rekonstrukcję rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 08:25
Pan prezydent powołuje przecież w skład Rady Ministrów, a więc niewątpliwie miał wpływ na to, co dziś się wydarzy - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak o rekonstrukcji rządu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Zmiana na stanowisku premiera musiała znaleźć także głębszy wymiar personalny"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:28
- Zmiana jaka dokonała się na stanowisku premiera musiała znaleźć także głębszy personalny wymiar, ponieważ im dłużej trwały dyskusje, tym bardziej stawała się ona nieczytelna dla opinii publicznej - powiedział w radiowej Jedynce dr hab. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń