X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Unia Europejska to solidarna wspólnota państw, a nie województw w strukturze federalnej"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 09:33
W "Sygnałach Dnia" ostatnie wydarzenia - burzliwe obrady Sejmu oraz wystąpienie Andrzeja Dudy o polityce zagranicznej i UE - komentowała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog i etnograf, doradca prezydenta RP.
Audio
  • Rozmowa z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską (Sygnały Dnia/Jedynka)

"Totalna zapaść opozycji", "Opozycja ma w końcu sposób na PiS - walkower", "Opozycja w rozsypce" - to tytuły prasowe po sejmowych głosowaniach w sprawie ustaw dotyczących aborcji. - Problem opozycji jest poważniejszy, to nie tylko kwestia techniki, czy socjotechniki działania opozycji, ale bardzo poważnych problemów programowych - oceniła dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.

- Mocne jest osadzenie w polskim społeczeństwie przekonania, że życie powinno być chronione od początku, nie na zasadzie radykalnej ustawy, która wszystkiego zakazuje - powiedziała socjolog. Jak dodała "w społeczeństwie w którym zakorzenione są takie poglądy, bardzo trudno jest być opozycją z sukcesem, która od tego abstrahuje".

Gość audycji odniosła się także do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z korpusem dyplomatycznym i kwestii polityki europejskiej.

- To przemówienie było dla mnie dobrym przykładem skutecznej współpracy, zarówno w sferze wartości, jak i w sferze aktywności dyplomatycznej trzech ośrodków - premiera, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i prezydenta - podkreśliła dr Fedyszak-Radziejowska. - Dla mediów ciekawszy jest konflikt niż współpraca, ale dobrze tę współpracę zauważyć.

Zdaniem socjolog przeżywana w tym roku rocznica 100-lecia odzyskania Niepodległości jest pokazaniem głosu państwa doświadczonego. - Ta rocznica jest też dla nas przewodnikiem po rozumieniu Unii Europejskiej jako solidarnej wspólnoty państw, a nie województw w jednej strukturze federalnej - powiedziała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także kwestię europejskiej polityki rolnej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: dr Barbara Fedyszak-Radziejowska (socjolog i etnograf)

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 8.14

pr/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Fedyszak-Radziejowska: obecna opozycja to ludzie władzy na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 09:17
- Decyzje podejmowane po merytorycznej rozmowie zawsze są lepsze - powiedziała w "Sygnałach dnia" Barbara Fedyszak-Radziejowska, komentując sytuację polityczną po prezydenckich wetach ustaw o SN i KRS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm zdecydował w sprawie projektów nowelizacji prawa aborcyjnego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 09:07
Posłowie zdecydowali w środę w głosowaniu, że obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji nie będzie dalej procedowany. Jednocześśnie głosami większości podjęto decyzję o skierowaniu do dalszych prac projektu Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję. Zakłada on zaostrzenie obowiązujących przepisów ws. aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny poseł odchodzi z Nowoczesnej. Szeregi partii opuści Adam Cyrański

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 21:12
Według nieoficjanych informacji poseł Adam Cyrański odchodzi z Nowoczesnej. Cyrański to jeden z posłów Nowoczesnej, którzy nie wzięli udziału w środowym głosowaniu nad projektem liberalizującym przepisy aborcyjne.
rozwiń zwiń