Henryk Kowalczyk: musimy zwiększyć kontrolę nad Polskim Związkiem Łowieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 09:18
 - Ważne jest to, aby Polski Związek Łowiecki skutecznie realizował politykę państwa w zakresie łowiectwa - powiedział na antenie Jedynki minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Audio
  • Minister środowiska Henryk Kowalczyk o zmianach w prawie łowieckim (Sygnały dnia/Jedynka)

W Sejmie trwają obecnie prace nad nowelizacją ustawy Prawo łowieckie, która wpłynęła do Sejmu pod koniec 2016 roku. Podkomisja wróciła do prac na początku grudnia ubiegłego roku po niemal rocznej przerwie. W tym tygodniu swoje rekomendacje do nowelizowanej ustawy przygotowało Ministerstwo Środowiska.

Wśród zmian proponowanych przez ministerstwo są przepisy dotyczące zwiększenia odległości od zabudowań, gdzie myśliwi mogą polować, większych uprawnień właścicieli gruntów do wyłączania ich terenów z polowań, a także przepisy dotyczące zwiększenia nadzoru państwa nad Polskim Związkiem Łowieckim.

- Ten nadzór rzeczywiście musi być większy. Ważne jest to, by Polski Związek Łowiecki skutecznie realizował politykę państwa w zakresie łowiectwa. Proponujemy np., by krajowego łowczego wybierał minister środowiska, a nie związek. Będziemy chcieli stosować zachęty i plany łowieckie. W sytuacjach nadzwyczajnych, a takim przypadkiem jest problem afrykańskiego pomoru świń, myśliwi będą też zobowiązani realizować zalecenia lekarzy weterynarii, co jest niezwykle istotne - powiedział Henryk Kowalczyk.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Henryk Kowalczyk (minister środowiska)

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 8.15

koz/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Mirosław Maliszewski: PSL jest ugrupowaniem ludzi honorowych

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 09:58
- Ci, którzy nas krytykują, niech najpierw popatrzą na siebie. My jesteśmy ugrupowaniem ludzi honorowych, nikogo nie wyciągamy za pieniądze, za stanowiska - powiedział na antenie Jedynki poseł PSL Mirosław Maliszewski.
rozwiń zwiń