X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patryk Jaki o nowelizacji ustawy o IPN: przyszedł moment, żeby powiedzieć "dość"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 07:57
- Byliśmy "chłopcem do bicia". Jeżeli Polskę dało się wrobić w Holokaust, to już da się nas wrobić we wszystko. Przyszedł moment, żeby powiedzieć "dość" i dobrze, że całe państwo wreszcie się zmobilizowało - mówił w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Audio
  • Patryk Jaki o nowelizacji ustawy o IPN (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN, która przewiduje m.in. kary za przypisywanie państwu lub narodowi polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę. Postanowił jednocześnie - w trybie kontroli następczej - skierować ustawę do TK. Nowelizacja wywołała kontrowersje m.in. w Izraelu, USA i na Ukrainie.

Patryk Jaki tłumaczył, że do dziś nie ma oficjalnego stanowiska ambasady Izraela w tej sprawie. Jak mówił, było dużo uwag do ustawy o IPN w 2016 roku, ale przez ostatni rok w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyły się cztery spotkania z ambasador albo zastępcą ambasadora Izraela, na których ani razu nie padł ten temat.

- Skoro przez cały rok strona izraelska w osobistych rozmowach z nami nie zgłaszała wątpliwości, to dlaczego mamy uznać, że coś jest nie w porządku? - podkreślił gość Jedynki.

Wiceminister sprawiedliwości dodał, że "praktycznie wszystkie państwa Unii Europejskiej mają przepisy karne, które bronią dobrego imienia swojego narodu, tylko Polska nie może mieć".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 08.02.2018

Godzina emisji: 7.15

mr/mg/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po raz pierwszy tak mocno wybrzmiało, że nie było polskich obozów"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 06:45
- Po raz pierwszy na świecie tak mocno wybrzmiało, że nie było polskich obozów koncentracyjnych - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do konfliktu wokół noweli ustawy o IPN. - To nawet dobrze dla Polski, że przyszło takie katharsis - podkreślił.
rozwiń zwiń