Sting, Shaggy i ich piosenki na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:00
Brytyjski dżentelmen i jamajski papież, czyli Sting i Shaggy, nagrali płytę "44/876", która ukaże się 20 kwietnia. Ostatnio odwiedzili Polskę a Martyna Podolska przeprowadziła z nimi wywiad. - Na świecie jest głęboki podział polityczny, mamy nadzieję, że nasza muzyka połączy ludzi - mówił Sting.
Audio
  • Sting, Shaggy i ich piosenki na trudne czasy (Sygnały dnia/Jedynka)
Sting Shaggy na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, 7 lutego 2018 r.
Sting Shaggy na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, 7 lutego 2018 r.Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Muzycy opowiadali, że w swoich piosenkach śpiewają o miłości, ale także o klimacie politycznym. - Nie jest on najzdrowszy i tym próbujemy się zająć. Pokazać problem w innym świetle - przekonywał Sting. Śpiewamy o relacjach. Mimo że z Shaggym pochodzimy z różnych środowisk, kultur, zakątków świata, to mamy silną, braterską więź. Na świecie jest głęboki podział polityczny - lewica, prawica. Ludzie myślą plemiennie, a nie globalnie. Mamy nadzieję, że nasza muzyka połączy ludzi, ona jest ponad wszystkimi narodami - podsumował.

- Sting jest Brytyjczykiem, ja Jamajczykiem. Jak posłuchasz pierwszej piosenki na naszej płycie, to zrozumiesz, że jest to rozmowa telefoniczna. Nasze kody telefoniczne to 44 i 876. W tej piosence facet dzwoni z Wielkiej Brytanii, jest niezadowolony z sytuacji politycznej, chce uciec do słonecznego, ciepłego miejsca - wyjaśniał Shaggy.

W audycji posłuchacie piosenki "Don't make me wait", która promuje nowy album. Poznacie też kulisy wywiadu Martyny Podolskiej, który o mały włos nie zakończył się niepowodzeniem.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek i Daniel Wydrych

Rozmawia: Martyna Podolska

Goście: Sting i Shaggy (muzycy)

Data emisji: 8.02.2018

Godzina emisji: 8.40

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Sołtan: gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:00
Muzyk jazzowy Michał Sołtan wydał płytę pt. "MaloGranie". Inspiracją dla utworów były obrazy malowane przez jego życiową partnerkę Magdalenę Jankowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa z aktorką Ireną Jun

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 17:33
Z okazji premiery "Biesów" w reżyserii Natalii Korczakowskiej i zbliżających się pokazach nowego monodramu "Matka Makryna" spotkamy się z aktorką Szajny, jak się kiedyś mówiło, czy aktorką beckettowską, czyli Ireną Jun.
rozwiń zwiń