X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filip Dąbrowski: naszym marzeniem jest, by lekarze zostawali w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:00
- Cieszy nas fakt, że udało się przekonać polityków do zmiany myślenia o służbie zdrowia w Polsce - powiedział na antenie Jedynki Filip Dąbrowski z Porozumienia Rezydentów.
Audio
  • Filip Dąbrowski o porozumieniu lekarzy z ministrem zdrowia (Sygnały dnia/Jedynka)
Filip Dąbrowski
Filip DąbrowskiFoto: PAP/Arek Markowicz

Większe nakłady na służbę zdrowia w szybszym terminie – to główne postanowienie zawartego w czwartek porozumienia rządu z protestującymi od października lekarzami rezydentami. Umowa zakłada, że do 2024 roku nakłady na służbę zdrowia osiągną 6 procent PKB. Lekarze rezydenci mają lepiej zarabiać, pod warunkiem, że przez co najmniej dwa lata po skończeniu specjalizacji pozostaną w kraju. 

- Każdy dialog wymaga dwóch partnerów. Rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem były bardzo trudne. Mieliśmy wrażenie, że okopał się na swoim stanowisku i nie mógł wycofać się z tego co już powiedział. Z kolei Minister Łukasz Szumowski wykazał się pewną elastycznością co nas bardzo cieszy.  W zawartym porozumieniu są nie tylko finansowe aspekty, ale konkretne propozycje jak można niewielkimi kosztami ten system poprawić - stwierdził Filip Dąbrowski.

Gość Jedynki dodał, że jest przekonany, że pieniędzy na służbę zdrowia może być jeszcze więcej. - Wszystko zależy od tego w jaki sposób będziemy nasze państwo zmieniać. Cieszy nas to, że udało się przekonać polityków do zmiany myślenia, że pieniądze wydawane na służbę zdrowia to inwestycja w zdrowie nas wszystkich. Pamiętajmy jednak, że te zmiany muszą polegać nie tylko na dosypywaniu pieniędzy, ale także na zmianach organizacyjnych. Naszym marzeniem jest, by lekarze zostawali w Polsce - dodał Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Filip Dąbrowski (Porozumienie Rezydentów)

Data emisji: 10.02.2018

Godzina emisji: 7.15

koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister Henryk Kowalczyk: rząd musi odpowiedzialnie zwiększać wydatki na służbę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 08:24
- Rząd jest zdeterminowany, by zwiększyć finansowanie służby zdrowia, ale nie może się to odbywać bez patrzenia na odpowiedzialny budżet – powiedział szef komitetu stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń