X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wzmożona zachorowalność na grypę. "Nie pamiętam takiego sezonu"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 07:51
Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH w Warszawie wynika, że do 15 lutego br. zarejestrowano 2 923 574 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne.
Audio
  • Nie pamiętam takiego sezonu, w którym by było tak dużo infekcji (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Subbotina Anna/shutterstock.com

- Nie pamiętam takiego sezonu, w którym by było tak dużo infekcji - podkreślił w audycji "Sygnały dnia" prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wskazał, że należy odróżnić chorobę przeziębieniową od grypy. - Choroba przeziębieniowa to ok. 200 różnego rodzaju wirusów, to są zwykle łagodne infekcje. Natomiast grypa jest chorobą poważną - wyjaśnił.

Gość radiowej Jedynki zalecił, by w przypadku, gdy mamy wysoką temperaturę, gdy się bardzo źle czujemy, mamy bóle kostno-stawowe czy bóle głowy zgłosić się do lekarza. To zalecenie dotyczy szczególnie seniorów i małych dzieci.

- Lekarz jest w stanie odróżnić, z dużą dozą prawdopodobieństwa, a w razie czego nawet wykonać badania dodatkowe, czy jest to choroba przeziębieniowa, czy jest to grypa i wdrożyć odpowiednie leczenie - powiedział.

Jaki jest najlepszy sposób, żeby uniknąć choroby? Dlaczego warto się zaszczepić? Czy w tym sezonie można jeszcze przyjąć szczepionkę?

"Generalnie jesteśmy za e-projektami, ale..."

Od 1 lipca tego roku elektroniczne zwolnienia lekarskie całkowicie zastąpią papierowe druki ZUS ZLA (często nazywane L4). Dzięki e-zwolnieniom pacjenci nie będą musieli osobiście fatygować się do miejsca pracy, by dostarczyć formularz. Rozwiązanie to budzi jednak obawy lekarzy.

- My generalnie jesteśmy za tymi wszystkimi e-projektami, e-zdrowie jest na pewno "zdrowiem plus", ale z drugiej strony chcemy, aby pewne rzeczy, pewne ustalenia były z nami konsultowane. Tak nie było w przypadku e-ZLA - stwierdził dr Sutkowski.

- Mogą być z tego powodu pewne kłopoty. Do tej pory kilka procent zwolnień w ten sposób powstaje a ogólnie tych zwolnień jest bardzo, bardzo dużo. System może być niewydolny - dodał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Henryk Szrubarz i Daniel Wydrych

Gość: dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)

Data emisji: 24.02.2018

Godzina emisji: 7.15

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na grypę"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 16:53
W Polsce - w obecnym sezonie grypowym - odnotowano już prawie 3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne.
rozwiń zwiń