Dr Google (nie)prawdę ci powie?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 14:00
"Boli mnie głowa i nie mogę spać" - po wpisaniu tej frazy w najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową trafimy nie tylko na piosenkę Macieja Maleńczuka, ale także na porady zdrowotne. Z takich internetowych diagnoz korzysta wiele osób.
Audio
  • Dr Google (nie)prawdę ci powie? (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photographee.eu

- To bardzo niebezpieczne, bo w internecie mamy bardzo dużo informacji, a jeśli nie jesteśmy lekarzami, nie możemy ich zweryfikować - mówi psycholog Bianca-Beata Kotoro. Ekspertka podkreśla również, że niektóre objawy są charakterystyczne dla bardzo wielu chorób i bez wykonania badań nie da się postawić trafnej diagnozy. - Czasem ktoś, kto ma wysypkę, bo zjadł coś, co mu nie służy, czytając informacje w sieci, może pomyśleć, że już ma raka - dodaje psycholog.

W audycji także sonda uliczna, w której jeden z rozmówców reporterki stwierdza, że "jest typowym mężczyzną, więc stara się unikać lekarzy i bagatelizować objawy".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr GociekDaniel Wydrych

Przygotowała: Klaudia Porębska

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 8.40

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Receptę dostaniesz przez internet. Czy to bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 11:42
Lista spraw, które możemy załatwić przez internet stale rośnie. Można już zrobić zakupy, zamówić jedzenie i usługę pralni. Ostatnio okazało się, że bez wychodzenia z domu można się też... leczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowy jak ryba? To już nieprawda

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 12:24
Dietetycy przekonują, że ryby zawierają tyle cennych składników, że należy je jeść co najmniej dwa razy w tygodniu. Z kolei naukowcy ostrzegają, żeby dobrze się zastanowić nad wyborem ryby do jedzenia.
rozwiń zwiń