X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatni Bieg Piastów w takiej formie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 08:32
Jak co roku Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie jest miejscem słynnej imprezy rekreacyjno-sportowej. W tym roku bieg wystartował już 42. raz. - Ojców tego sukcesu jest wielu, ja byłem tylko przedstawicielem - mówi skromnie Julian Gozdowski, pomysłodawca biegu.
Audio
  • Rozmowa z Julianem Gozdowskim, pomysłodawcą Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Maciej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów
  • Leszek Kosiorowski - rzecznik Biegu Piastów i Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego o budowie na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląskiego Centrum Sportu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Walter Judka, 42 krotny uczestnik Biegu Piastów (Sygnały Dnia/Jedynka)
Start i meta 42. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej
Start i meta 42. Biegu Piastów na Polanie JakuszyckiejFoto: Magda Miętek/Polskie Radio

Przyznaje, że zależało mu, żeby narciarstwo biegowe było coraz bardziej popularne. - Wiedziałem, że można to spowodować tylko przez masowość - mówi gość Jedynki. Wspomina pierwsze biegi. Obecnie Bieg Piastów jest już liczącym się biegiem, bo wszedł do elitarnego klubu Worldloppet Ski Federation, czyli organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie. W tegorocznym Biegu startuje wielu cudzoziemców, w tym z Indii, Argentyny, czy Australii. Julian Gozdowski ostrzega, że śnieg jest zmrożony, nawiany, ale tępy. Więc zawodnicy muszą uważać.

Na Polanie Jakuszyckiej jest ponad 65 kilometrów tras, ale perłą jest 7.5 kilometrowa trasa wyczynowa. Została przygotowana po konsultacji z Justyną Kowalczyk i jej trenerem. - To ma być jedna z najlepszych tras na świecie - mówi Gozdowski. Zaś ostatecznymi recenzentami było kilkoro dzieci ze szkoły mistrzostwa sportowego, które szczerze wytknęły wszelkie niedoróbki.

Za dwa lata Polana zmieni się nie do poznania. Stanie na niej Dolnośląskie Centrum Sportu. Maciej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów podkreśla, że budowa nowoczesnego Centrum, gdzie zawodnicy i turyści mogliby się w komfortowych warunkach przygotować do zawodów jest niezbędna. W przeciwnym razie ucierpi renoma biegu, co może przełożyć się na obniżone zainteresowanie. Uspokaja, że trasy nie zostaną zmienione. Pozostanie więc trasa radiowej Jedynki i Sygnałów dnia.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zapewnia, że Centrum powstanie w terminie. Będzie nowoczesny kompleks i strzelnica, co umożliwi rozgrywanie zawodów biathlonowych.

Zaś Walter Judka uczestniczył we wszystkich 42 biegach. Startował na koronnym dystansie 50 kilometrów. W tym roku wystartuje na dystanie 25 kilometrółw. Wspomina, jak zmieniał się sprzęt i daje rady, jak posmarować narty na takie warunki, jakie obecnie panują na Polanie Jakuszyckiej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Julian Gozdowski (pomysłodawca Biegu Piastów), Maciej Pawłowski (prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów), Leszek Kosiorowski (rzecznik Biegu Piastów), Cezary Przybylski (Marszałek Województwa Dolnośląskiego)

Godzina emisji: 7.15, 7,45, 8.15

Data emisji: 3.03.2018

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Justyna Kowalczyk pierwszą kobietą na mecie Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 10:00
- Za nami biegi na 9 km i 30 km, a dziś mamy koronny dystans 50 km, czyli kluczowy bieg z udziałem Justyny Kowalczyk - mówił w "Sygnałach dnia" Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. Multimedalistka olimpijska pokonała trasę jako szósta i jednocześnie pierwsza w kategorii kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Szklarskiej Poręby: jesteśmy stolicą Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 09:51
- Chcemy, by Polana Jakuszycka stała się światowym ośrodkiem narciarstwa biegowego - stwierdził na antenie Jedynki burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Jedynka na 42. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 17:20
Jak co roku Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej.
rozwiń zwiń