X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie prezydentów Polski i USA? "Szukamy kalendarzowego terminu"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 09:38
- W Waszyngtonie usłyszałem, że jest wola ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, żeby spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą odbyło się w tym roku; teraz szukamy kalendarzowego terminu - powiedział w "Sygnałach dnia" szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Audio
  • Krzysztof Szczerski o planach spotkań Andrzeja Dudy i polskiej polityce zagranicznej (Jedynka/Sygnały dnia)

- My złożyliśmy - tak, jak to się dzieje zwykle w dyplomacji - zapytanie o wolę spotkania dwustronnego polsko-amerykańskiego. Odpowiedź była pozytywna - poinformował Krzysztof Szczerski. Jak zaznaczył, "trwają zabiegi", aby "ustalić odpowiedni dla obu prezydentów tegoroczny harmonogram spotkań".

Gość Jedynki wyjaśnił, że rozmowy nie dotyczą terminu majowego i został on "wymyślony" przez dziennikarzy. Prezydent RP będzie przebywał w maju w USA w ramach polskiego przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, ma też zaplanowane spotkanie z Polonią w Chicago. 

Szczerski powiedział, że kancelaria "pracuje" nad wizytą prezydenta Izraela Reuvena Riwlina w Polsce. - To jest nasze dzisiaj główne zadanie w tym dialogu polsko-izraelskim, bo to już za kilka tygodni, w połowie kwietnia Marsz Żywych w Auschwitz Birkenau. Potem spotkanie prezydentów w Oświęcimiu - podkreślił. Jak dodał, jest też "sygnał", że prezydent Izraela chce ze sobą "przywieźć większą delegację, także rządową".

- To oznaczałoby rzeczywiście powrót do tych kontaktów na najwyższym szczeblu, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. To byłby bardzo ważny sygnał - ocenił szef gabinetu prezydenta.

Krzysztof Szczerski w audycji ocenił też expose wygłoszone w Sejmie przez ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Krzysztof Szczerski (szef gabinetu prezydenta)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 8.14

fc/pap/kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: sojusz polsko-amerykański będzie umacniany

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 06:05
Strategiczne relacje polsko-amerykańskie nie tylko się nie pogorszyły, ale będą rozwijane. Taką opinię wyraził przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Tymczasem Departament Stanu po raz kolejny zaprzeczył, że spór o ustawę o IPN spowodował zawieszenie dialogu dyplomatycznego na najwyższym szczeblu pomiędzy Polską a USA.
rozwiń zwiń