X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja ds. wyłudzeń VAT. "Wypływały miliardy a nie było żadnej kontrakcji ze strony resortu finansów"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 07:49
- Tam trzeba przede wszystkim zbadać pewne mechanizmy, jak to się działo, a potem odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, czemu to się działo, wypływały miliardy a przez wiele lat nie było żadnej kontrakcji ze strony resortu finansów i być może również innych organów państwa, aby temu przeciwdziałać - mówił na antenie radiowej Jedynki o komisji ds. wyłudzeń VAT Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Komisja ds. wyłudzeń VAT ma zbadać, czemu w Polsce po 2007 roku spadła znacząco ściągalność VAT (Jedynka/Sygnały dnia)
Marcin Horała
Marcin HorałaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pewne już jest, że Sejm powoła komisję śledczą ds. wyłudzeń VAT. Na jej czele ma stanąć Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Gdyni. Najbardziej ostrożny szacunek wskazuje na "skumulowaną lukę" w ściągalności VAT, w latach 2007-2015, w wysokości 262 miliardów złotych.

- W tym momencie Prawo i Sprawiedliwość nie rekomendowało jeszcze pozostałych członków komisji, pewnie już wkrótce to się stanie. Co do innych partii, różne plotki do mnie dochodzą, ale niezręcznie by mi było wyznaczać członków innym formacjom - mówił Horała.

Polityk został zapytany, na kiedy szacuje zakończenie prac komisji. - Być może trochę szybciej niż półtora roku uda się te prace sfinalizować. Temat jest przeogromny, w zależności od podejścia i 10 lat by nie starczyło, także siłą rzeczy komisja będzie musiała podjąć decyzję o pewnym zdefiniowaniu zakresu swoich prac - odpowiedział poseł. - Ja bym chciał zaproponować, żeby skupić się na tym procesie decyzyjnym na szczytach co najmniej resortu finansów. Bo nie da się zbadać każdej grupy przestępczej, każdej mafii - dodał.

- Tam trzeba przede wszystkim zbadać pewne mechanizmy, jak to się działo, a potem odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, czemu to się działo, wypływały miliardy a przez wiele lat nie było żadnej kontrakcji ze strony resortu finansów i być może również innych organów państwa, aby temu przeciwdziałać - podkreślił Marcin Horała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Marcin Horała (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicyści o komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 15:37
Projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT został złożony w Sejmie. W Gorącym Temacie sprawę komentowali Tomasz Pietryga z „Rzeczpospolitej” i Marek Król, publicysta, a także felietonista Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń