X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiesław Johann: KRS musi zacząć działać, pracy nagromadziło się ogromnie dużo

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 08:49
- W pewnym momencie rada niepotrzebnie wpisała się w spór polityczny. Sędziowie sądu, a przede wszystkim KRS, mają być apolityczni - powiedział w "Sygnałach dnia" Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i przedstawiciel prezydenta w KRS.
Audio
  • Wiesław Johann o pierwszym posiedzeniu KRS w nowym składzie i kompetencjach rady (Jedynka/Sygnały dnia)

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zwołała pierwsze posiedzenie KRS w nowym składzie na 27 kwietnia. Co się na nim wydarzy i czy od piątku rada będzie spełniać swoją konstytucyjną funkcję?

- Pierwsze spotkane ma być poświęcone przede wszystkim wyborowi nowego przewodniczącego - powiedział w Wiesław Johann. Jego zdaniem prezes powinna przekazać prowadzenie spotkania nowo wybranemu przewodniczącemu i nastąpi ustalenie porządku obrad. - Myślę, że powinno być dalsze głosowanie nad wyborem dwóch wiceprzewodniczących i trzech członków prezydium - wskazał gość Jedynki. 

Wiesław Johann podkreślił, że KRS musi zacząć działać. - Minęło sporo czasu od ostatniego posiedzenia, a pracy nagromadziło się ogromnie, ogromnie dużo - powiedział. Ocenił, że opinia publiczna była raczej informowana o konfliktach, a nie o tym, czym się KRS zajmuje. Jak wyjaśnił, artykuł 186 konstytucji mówi, ze Rada ma stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej. - Dla mnie to jest tak ogólne i nieprecyzyjne określenie. Co to znaczy stać na straży? - dodał. 

Jego zdaniem od strony organizacyjnej KRS pracowała bardzo dobrze, ale w pewnym momencie niepotrzebnie wpisała się w spór polityczny. - Sędziowie sądu, a przede wszystkim KRS, mają być apolityczni - podkreślił.

Czym konkretnie zajmuje się KRS? Co jest jej najważniejszą kompetencją? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Wiesław Johann (sędzia TK w stanie spoczynku, przedstawiciel prezydenta w KRS)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 7.15

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze spotkanie nowej Krajowej Rady Sądownictwa. "Inicjatywa koleżeńska"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 11:09
O godz. 11.00 zaplanowano spotkanie organizacyjne KRS. Zostało one zwołane z polecenia sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Wiesława Johanna. Będzie to pierwsze spotkanie Rady w nowym składzie po tym, jak na początku marca część jego członków wybrał Sejm. 
rozwiń zwiń