X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były duchowny krytykuje Kościół w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2010 14:51
Kościół w Polsce jest ofiarą własnego sukcesu. Zajmuje się sam sobą, a nie ludźmi potrzebującymi pomocy.
Audio

Były duchowny krytykuje Kościól w Polsce. Uważa, że Kościół jako instytucja broni własnych interesów, a nie dostrzega realnych problemów..

- Kościól w Polsce jest ofiara własnego sukcesu - mówi w audycji "W samo południe" profesor Stanisław Obirek, teolog, historyk  i były jezuita. - Jest za dużo księży i Kościół zajmuje się tylko sobą. Inaczej jest na Zachodzie.

- Kościół nie dostrzega realnych problemów, takich jak na przykład pedofilia wśród księży - mówi Obirek. Jego zdaniem, wszystkie tego rodzaju przypadki np. na Podkarpaciu czy w Szczecinie są "zamiatane pod dywan".

Stanisław Obirek uważa, że Kościół nie chce przyznać się do przypadków pedofilii, bo wiąże się to z koniecznością wypłaty odszkodowań. - A Kościół jest bogaty, choć Kościół ubogi jest bardziej wiarygodny - zauważa były duchowny.

Profesor jest zdania, że Kościół nie daje sobie rady sam ze sobą. - Źle się dzieje w Kościele polskim - mówi. Przypomina, że arcybiskup Michalik nie chciał przyjać delegacji mieszkańców Tylawy, która chciała mu powiedzieć o molestowaniu przez księdza. - Arcybiskup stworzył precedens i ludzie boją się mówić o takich faktach - przypomina Obirek. 

- Kościół nie jest w stanie być blisko ludzi, którzy potrzebują wsparcia, tak jak Kościół w Ameryce Łacińskiej - ocenia były duchowny.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież i katolicy obiektami podłej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 19:13
"Prostacka propaganda przeciwko papieżowi i przeciwko katolikom"- tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" zatytułował artykuł o deklaracjach poparcia i solidarności biskupów z Benedyktem XVI, krytykowanym w związku ze skandalem pedofilii wśród księży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anglikański arcybiskup atakuje kościół katolicki

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 17:50
Przywódca Kościoła Anglikańskiego w zaskakująco ostrych słowach potępił irlandzki Kościół Katolicki za wieloletnie ukrywanie skandali pedofilskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskupi byli "zbyt pobłażliwi" wobec pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2010 17:48
Przedstawiciel watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary ksiądz Charles Scicluna przyznał, że niegdyś niektórzy biskupi byli "zbyt pobłażliwi" wobec pedofilii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prymas: to czarny dzień Kościoła w Belgii

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 19:06
Benedykt XVI przyjął rezygnację ordynariusza Brugii w Belgii, biskupa Rogera Josepha Vangheluwe. Po raz pierwszy watykańskie służby informacyjne wyraźnie oświadczyły, że hierarcha został zdymisjonowany z powodu nadużyć seksualnych, których dopuścił się w przeszłości.
rozwiń zwiń