Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy. Marcin Kierwiński: to nagroda za bronienie interesów Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 09:09
Mam wrażenie, że Patryk Jaki na komisji weryfikacyjnej bardzo mocno starał się, aby żadna kwestia związana z relacjami, czy też potencjalnymi relacjami polityków PiS z reprywatyzacją warszawską nie wyszła na światło dzienne - mówił w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński, poseł PO.
Audio
  • Marcin Kierwiński o zbliżających się wyborach samorządowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Marcin Kierwiński o zbliżających się wyborach samorządowych (Sygnały dnia/Jedynka)

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził w czwartek listę kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów dużych miast. Ich nazwiska przedstawił prezes partii, Jarosław Kaczyński. Na prezydenta Warszawy będzie kandydował Patryk Jaki. - Mam trochę wrażenie, że to jest taka nagroda od prezesa PiS dla pana Jakiego za to, że bardzo mocno bronił nie tyle interesów warszawiaków, co interesów Kaczyńskiego i spółki Srebrna podczas prac komisji weryfikacyjnej - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Kierwiński.

Polityk Platformy Obywatelskiej uważa, że Patryk Jaki nie zrobił nic dla Warszawy. - To jest bardzo instrumentalne potraktowanie warszawiaków, bo pan minister Jaki do tej pory kompletnie z Warszawą się nie kojarzył. Nie mówię o tym, czy mieszka w stolicy od pięciu lat, dziesięciu, czy od dwóch miesięcy. Jest od dłuższego czasu na scenie politycznej i nigdy nic dla Warszawy nie zrobił. Do tej pory Warszawa i warszawiacy go nie interesowali - dodał.

Marcin Kierwiński w "Sygnałach dnia" odniósł się także do wyboru kandydatów na prezydentów dużych miast przez Platformę - mówił m.in. o sytuacji w Gdańsku. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Marcin Kierwiński (poseł PO)

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 8.15

aj/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Jaki: chcę, żeby Warszawa była prawdziwą, europejską stolicą

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 21:27
Mam takie marzenie, żeby Warszawa była prawdziwą, europejską stolicą. Stolicą, która będzie błyszczała na tle innych stolic innych państw na świecie. Ale nigdy tak nie będzie, dopóki nie będzie miastem uczciwym - mówił w czwartek kandydat PiS na urząd prezydenta stolicy, wiceszef MS Patryk Jaki.
rozwiń zwiń