Zmienić szefa komisji hazardowej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 19:19
Prawo i Sprawiedliwość chce, by komisji hazardowej przewodniczył polityk spoza Platformy Obywatelskiej.
Audio

- Przewodniczącym nie musi być polityk Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o to, by nie był nim poseł Platformy - mówi w "Sygnałach Dnia" rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

 

 

W piątek posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie Mirosława Sekuły z funkcji szefa tej komisji śledczej.

 

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, to właśnie politycy PO są negatywnymi bohaterami afery hazardowej, a przewodniczenie komisji przez członka Platformy rodzi zarzuty o stronniczość. Rzecznik klubu PiS nie wykluczył, że komisji mógłby przewodniczyć Franciszek Stefaniuk z PSL czy Bartosz Arłukowicz z Lewicy.

 

Nad wnioskiem o odwołanie Sekuły członkowie mkomisji hazardowej będą głosowali we wtorek.

 

Według PiS, Mirosław Sekuła przede wszystkim niejednokrotnie naruszył normy prawne oraz wypracowane zwyczaje. Ale to nie wszystko. PiS twierdzi, że nie przestrzega kultury prac komisji.

 

Zdaniem posłów Prawa i Sprawiedliwościu, nie można też dopuścić do tego, aby komisja "jako emanacja funkcji kontrolnej Sejmu, poprzez nieodpowiedzialne działania przewodniczącego Sekuły ośmieszała majestat Sejmu RP".

 

Natomiast Mirosław Sekuła uważa, że posłowie Beata Kempa i Zbigniew Wassermann chcą przerzucić na niego odpowiedzialność za swoją nieudolność. Według Sekuły, przedstawicielom PiS nie przeszkadza w pracy to, że są członkami komisji śledczej wbrew standardom i przepisom Kodeksu postępowania karnego a przeszkadza to, że przewodniczący nie wykonuje za nich prac, które oni powinni wykonywać.

Czytaj także

Zdecydują, czy będzie konfrontacja Tuska z Kamińskim

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 07:31
Komisja śledcza badająca aferę hazardową podejmie decyzję, czy dojdzie do konfrontacji premiera Donalda Tuska i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Śledczy przesłuchają też byłego prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego i rzeszowskiego prokuratora Bogusława Olewińskiego, który stawiał zarzuty byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nacisków nie było, nikt nie stał ponad prawem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 10:48
Jako minister dążyłem do tego, aby wymiar sprawiedliwości sprawnie wykonywał swoje zadania, a Polska była krajem równego prawa dla wszystkich - powiedział Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera hazardowa przeszkadza Tuskowi

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2010 07:30
Dobrze by było, gdyby komisja hazardowa zakończyła prace zanim Donald Tusk zgłosi kandydaturę do prezydentury.
rozwiń zwiń