X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Kierwiński: zmniejszenie pensji parlamentarzystów to uciekanie w tani populizm

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 07:51
- PiS ma gigantyczny problem z wielkimi nagrodami, które sobie przyznawał - mówił w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński (PO).
Audio
  • Marcin Kierwiński o obniżeniu uposażenia parlamentarzystów (Sygnały dnia/Jedynka)

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 procent. Odrzucił jednocześnie poprawki zgłoszone przez kluby Kukiz'15, PSL i Nowoczesną zakładające powiązanie uposażeń parlamentarzystów ze średnimi zarobkami Polaków.

Marcin Kierwiński stwierdził, że "zmniejszenie uposażeń poselskich, tylko dlatego, żeby przykryć aferę drogich premii, nie jest czymś normalnym". Jego zdaniem, nie należy uciekać w tani populizm, w jaki chce sprowadzić tę dyskusję Jarosław Kaczyński. - Niech PiS zacznie od siebie, obniży wynagrodzenia swoim prezesom spółek, obniży odprawy w tych spółkach. Wtedy to będzie szczere i uczciwe - tłumaczył polityk PO.

Gość Jedynki jest zdania, że premie, które zostały przyznane w rządzie Beaty Szydło były nielegalne. Jak mówił, w Polsce nie ma systemu, w którym za prace dostaje się dwie pensje. - Jeżeli nagroda była czymś naturalnym, nie dodatkiem do płacy, to znaczy, że system był patologiczny - podkreślił Marcin Kierwiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Marcin Kierwiński (PO)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 7.15 

mr/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: cieszy nas, że nasza praca jest doceniana i zaufanie do nas jest duże

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 09:25
– W PiS mówimy, że nie ma co przywiązywać uwagi do sondaży, ale trendy należy obserwować. Cieszy nas, że nasza praca jest doceniana i zaufanie do nas jest duże – powiedział na antenie Trójki wiceminister kultury Jarosław Sellin.
rozwiń zwiń