Wioski Dziecięce szukają pomocy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2009 08:20
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz dzieci osieroconych i porzuconych.
Audio

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to pozarządowa organizacja pożytku publicznego, działająca na rzecz dzieci osieroconych i porzuconych - przypomniała w "Sygnałach Dnia" Elżbieta Janczur, dyrektor krajowy Stowarzyszenia. Organizacja ta prowadzi zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie domków, w których mieszka rodzina zastępcza. W jej skład wchodzą zastępczy rodzice oraz sześcioro lub siedmioro dzieci. Stowarzyszenie można wspierać wysyłając sms-a pod numer 73068.

W Polsce są cztery Wioski Dziecięce - w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. To kropla w morzu potrzeb, bo w domach dziecka jest kilkanaście tysięcy dzieci. Na przeszkodzie w rozwoju wiosek stoi brak pieniędzy oraz brak chętnych do opieki nad dziećmi.

Organizacja działa również na rzecz umacniania rodzin biologicznych. W współpracy z gminami tworzy świetlice, w których opiekuje się dziećmi. Rodzicom oferuje pomoc pedagogiczną i psychologiczną.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Janczur o SOS Wioski Dziecięce

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2009 09:44
Misją organizacji jest niesienie pomocy dzieciom z rozbitych rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w orędziu telewizyjnym przeprosił brytyjskie sieroty

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2009 07:00
Premier Australii Kevin Rudd przeprosił sieroty i dzieci wysyłane do jego kraju w latach 1930-1970 z Wielkiej Brytanii, za złe traktowanie.
rozwiń zwiń