X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monitoring w szkołach nieuregulowany prawnie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:15
Wielki Brat patrzy. Coraz częściej kamery pilnują porządku w szkołach. Problem jednak w tym, że do tej pory żadne przepisy nie regulują tego, jak monitoring w takich placówkach ma wyglądać.
Audio
Kamery monitoringu
Kamery monitoringuFoto: PhotoMIX-Company/pixabay

Okazją, by to uporządkować były prace nad nowymi przepisami związanymi z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Ale niektóre rozwiązania budzą wątpliwości ekspertów.

Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon zwraca uwagę, że nowelizacja ustawy o oświacie dopuszcza możliwość instalacji kamer w toaletach i szatniach. - Co prawda twarze mają być nierozpoznawalne, ale ucznia można zidentyfikować np. po charakterystycznym plecaku - przestrzega.

Dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji uspokaja, że instalację kamer w szatniach czy przebieralniach można przeprowadzić pod pewnymi warunkami. - Jeżeli będziemy mogli na podstawie plecaka czy na podstawie jakichkolwiek cech zidentyfikować taką osobę, to wtedy taki monitoring nie będzie możliwy.

Uczniowie i rodzice są w tej sprawie podzieleni. Jedni uważają, że to ingerencja w prywatność, inni są zdania, że monitoring jest potrzebny, bo jest dowodem na niewłaściwe działania np. pobicia, czy kradzieże.

Czy dyrektor szkoły może samodzielnie podjąć decyzję o instalacji kamer? Posłuchaj całego materiału.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Materiał przygotowała: Patryk Michalski

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 7.47

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prywatny monitoring niechętnie widziany

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 15:38
Słuchacz, który meszka na parterze bloku chciał zamontować kamerę jednak spółdzielnia nie pozwoliła mu na to i pyta dlaczego. A Janusz Weiss sprawdza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca ministra cyfryzacji: nie szafujmy informacjami o sobie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 09:30
- Jedną z najważniejszych wartości we współczesnym świecie jest informacja. Dlatego musimy uważać, zamieszczając w Internecie, np. na portalach społecznościowych, informacje o nas samych – mówił w "Sygnałach dnia" doradca ministra cyfryzacji Maciej Kawecki. I zapowiedział zmiany w prawie.
rozwiń zwiń