Taniec to naturalna potrzeba człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2009 08:15
Wystarczy, że ktoś ma choć troszkę poczucia rytmu to na pewno nauczy się tańczyć.
Audio

Disco samba to najpopularniejszy taniec współczesny. W zasadzie nie trzeba się tego uczyć. Wystarczy chwycić partnerkę za ręce i jak ktoś ma choć troszkę poczucia rytmu, to sobie poradzi - mówi Krzysztof Polański w Sygnałach Dnia.

Właściciel najstarszej szkoły tańca w Polsce mówił w Sygnałach Dnia, że każdy, kto idzie na prawdziwy bal sylwestrowy, będzie musiał zatańczyć walca wiedeńskiego, a to już nie jest takie proste. Tego po prostu trzeba się nauczyć.

Polacy lepiej tańczą niż śpiewają, więc lepiej niech partnerka nie nuci do ucha piosenek partnerowi - radzi mistrz tańca. Dziś powoli wracamy do tańczenia parami. Oczywiście na młodzieżowych przyjęciach, gdzie jest techno czy break dance jest inaczej, ale starsi ludzie wolą przytulić partnerkę.

Gość Sygnałów Dnia radzi też, jak poprawnie poprosić partnerkę do tańca. Nie wystarczy się ukłonić. Bo wtedy się witamy. Aby poprawnie poprosić kobietę do tańca, nie należy opuszczać głowy, tylko z uśmiechem patrzeć na partnerkę, by wiedzieć czy jest przerażona, czy zachwycona.

Jeśli partnerka odmówi jednemu mężczyźnie to nie powinna w tym samym tańcu przyjmować zaproszenia innego partnera. Zasady tanecznego zachowania przedstawiał w Sygnałach Dnia Krzysztof Polański, nauczyciel tańca.

Zobacz więcej na temat: Sygnały Dnia POLSKA

Czytaj także

Tańczące improwizacje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 14:01
Dziś w Warszawie rozpoczyna się 3. Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC! Jest on w całości poświęcony tańcu współczesnemu – jego improwizacji jak i improwizacji w tańcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Manhattanie o polskiej tradycji tańca współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 07:16
Impreza odbywa się w ramach festiwalu "Rewolucja artystyczna w Europie środkowowschodniej" upamiętniającego 20. rocznicę obalenia komunizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokół brzucha

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2009 00:00
Brzuch kobiety jest radością, bólem, pięknem.Tu zaczyna się i rozwija nowe zycie. Często jednak ten brzuch staje się wstydem, bo za okrągły, bo mięśnie nie takie.
rozwiń zwiń