X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samotność seniorów to powszechny problem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 11:00
Trzy na dziesięć osób w wieku powyżej 80 lat doświadczają samotności i izolacji, jedna na dziesięć czuje się samotna często, a nawet zawsze - wynika z badania "Sytuacja społeczna osób w wieku 65+" zrealizowanego dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
Audio
  • Agnieszka Dąbrowska o samotności osób starszych (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/De Visu

Organizacja ta zajmuje się wsparciem osamotnionych osób starszych. - Badani, a także nasi podopieczni, wskazują, że nie mają do kogo otworzyć ust, że często prawie nie wychodzą z domu, poza wyjściami do sklepu, banku czy na pocztę. Ograniczają się do takich aktywności, jak oglądanie telewizji, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek - mówi Agnieszka Dąbrowska ze stowarzyszenia.

Kim są więźniowie czwartego piętra? Kto aktywniej poszukuje kontaktu z innymi - starsi mężczyźni czy kobiety? O tym w nagraniu.

Mali bracia Ubogich organizują wolontariat towarzyszący, czyli spotkania wolontariuszy w domach podopiecznych, gdzie nawiązuje się relacja "jeden na jeden". Pomysł narodził się we Francji w 1946 roku, twórcą idei był Armand Marquiset, który chciał pomagać osobom potrzebującym po wojnie. Dziś stowarzyszenie działa w 10 krajach Europy i Ameryki Północnej, w Polsce funkcjonuje od 2002 roku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Agnieszka Dąbrowska (Stowarzyszenie mali bracia Ubogich)

Data emisji: 19.05.2018

Godzina emisji: 8.15 

mg/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starość i radość. Jak cieszyć się życiem?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 01:43
- Chcemy pokazywać, że osoby starsze nie są niewidzialne. Jest w nich potencjał doświadczenia i wiedzy, są nośnikami tego, co się wydarzyło oraz co już odchodzi - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Latające babcie" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 08:00
Latające babcie Urszula Machcińska wymyśliła 8 lat temu. Od tamtego czasu razem z innymi paniami 55+ organizuje warsztaty pisania i opowiadania bajek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy-wolontariusze. Oddają serce innym

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 09:20
1 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W "Damskiej torebce" spotkaliśmy się z takimi starszymi osobami, które swoje zainteresowania i energię postanowiły... przekazać innym.
rozwiń zwiń