X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sebastian Kaleta: staramy się naprawiać krzywdy, które wyrządzono lokatorom

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 09:10
- Kilkanaście spraw już rozpoznaliśmy, ponad 150 kolejnych czeka na rozpoznanie przez komisję - mówi w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.
Audio
  • Sebastian Kaleta: staramy się naprawiać krzywdy wyrządzone lokatorom (Sygnały dnia/Jedynka)

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, która od początku czerwca ub.r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości przyznała w poniedziałek pierwsze odszkodowania lokatorom zreprywatyzowanych nieruchomości warszawskich przy ul. Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43. Suma przyznanych odszkodowań wynosi ponad 216 tys. zł. Ponadto komisji zdecydowała o przyznaniu zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. zł Marii Brzeskiej, córce zamordowanej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej. 

- Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rozdział w pracach komisji. W pierwszym etapie ustawodawca postawił nam zadanie, żeby wyjaśnić patologie, pokazać mechanizmy - jeśli były nieprawidłowe - jak funkcjonowały, żeby był to proces transparentny. Bardzo wnikliwe badaliśmy wiele spraw i teraz kolejnym elementem pracy komisji jest, żeby tam, gdzie została wyrządzona mieszkańcom Warszawy krzywda, naprawić ja na tyle na ile się da - mówi Sebastian Kaleta. 

Zdaniem gościa Jedynki, warszawski ratusz powinien cieszyć się z efektów prac komisji, a nie podważać każdą jej decyzję. - Działania Hanny Gronkiewcz-Waltz przeczą jakimkolwiek tezom, że ona jest zainteresowana wyjaśnieniem sprawy - mówi poseł i dodaje, że jest to o tyle dziwne, że "decyzje komisji dotychczas są korzystne dla majątku miejskiego, a wszystkie miasto konsekwentnie skarży". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Sebastian Kaleta (wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 7.39

kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Urzędnicy zajmujący się reprywatyzacją otrzymali ponad 2 mln zł nagród"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:47
Ponad 2,5 mln złoty nagród w latach 2007-2013 przeznaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dla urzędników zajmujących się reprywatyzacją. Informację taką podał na konferencji prasowej członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. 
rozwiń zwiń