X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Powiązanie budżetu UE z przestrzeganiem praworządności to rozwiązanie groźne"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 08:20
Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski skrytykował pomysł powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z przestrzeganiem zasad praworządności. Polityk powiedział w radiowej Jedynce, że przyjęcie takiego rozwiązania mogłoby być powodem zawetowania budżetu.
Audio
  • Jacek Saryusz-Wolski o budżecie EU (Sygnały dnia/Jedynka)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W myśl proponowanych rozwiązań kraje Unii, które nie przestrzegają zasad praworządności, mogłyby być karane przez Komisję Europejską zawieszeniem lub odebraniem funduszy z unijnego budżetu. Gdyby taka zasada weszła w życie, to zawieszenie funduszy groziłoby także Polsce.

Jacek Saryusz-Wolski przypomniał, że taki pomysł znalazł się w projektach aktów prawnych, dotyczących nowego budżetu Unii. Powiedział, że rozwiązanie to jest groźne samo w sobie, gdyż oznacza zmianę ustrojową Unii. Jest to wystarczającym powodem, żeby zawetować ten budżet - powiedział Jacek Saryusz-Wolski.

Gość Jedynki dodał, że Polska jest w grupie 7 krajów, którym ujmuje się więcej niż powinno i przesuwa się te środki na południe oraz finansuje się nowe cele. esteśmy w grupie 7 krajów, którym ujmuje się więcej niż powinno i przesuwa się te środki na południe oraz finansuje się nowe cele. Przeciwko temu Polska protestuje i ma prawo protestować. To cięcia, które są sprzeczne z polityką spójności - dodał Saryusz-Wolski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (eurodeputowany)

Data emisji: 01.06.2018

Godzina emisji: 7.15 

koz

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politycy o nowym budżecie unijnym: lądujemy bardzo dobrze, ale musimy być czujni

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 13:27
Wbrew wcześniejszym obawom, nie powinno być dużych cięć w subsydiach dla Polski w nowym unijnym budżecie. Komisja Europejska ogłosiła założenia budżetu na lata 2021-2028. Redukcje ogółu środków przeznaczonych na fundusze spójności i polityki rolnej wyniosą około 5-10 procent. O tym czy Polska skorzysta czy ucierpi po zatwierdzeniu nowego unijnego budżetu rozmawiali goście audycji "Tydzień kontra tydzień".
rozwiń zwiń