Jarosław Gowin: reforma szkolnictwa wyższego poszerza autonomie uczelni

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 07:50
 - Wydaje mi się, że protestujący starają się upolityczniać tę ustawę. Proszę zwrócić uwagę na to, kto protestuje - środowiska skrajnie lewicowe. Ta ustawa jest zwieńczeniem wcześniejszych reform - mówił w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Audio
  • Jarosław Gowin o reformie szkolnictwa wyższego (Sygnały dnia/Jedynka)

Od 5 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim, potem na UJ w Krakowie, a od poniedziałku też na AGH w Krakowie i Uniwersytecie Gdańskim trwa protest studentów przeciwko reformie szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin tłumaczył, że przez cały czas zdecydowana większość środowiska akademickiego popiera tę reformę. Jak mówił, w poniedziałek poparły ją wszystkie państwowe wyższe szkoły zawodowe, czyli te małe uczelnie, rzekomo w imieniu których występują protestujący, a także uczelnie średnie.

- Demokracja nie polega na tym, że pod wpływem protestu jakichś małych grupek nagle ta wyraźna większość ma zrezygnować z dużej szansy jaką dla polskich uczelni jest ta reforma - podkreślił gość Jedynki.

Wicepremier dodał, że "wszyscy rzetelni dyskutanci podkreślają, że ta reforma zdecydowanie poszerza autonomie uczelni".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 12.06.2018

Godzina emisji: 7.15 

mr/abi

Zapis rozmowy

Czytaj także

Jan Strzeżek o proteście na UW: to nie jest strajk

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 10:51
Na Uniwersytecie Warszawskim trwa protest grupy studentów i pracowników naukowych przeciwko Konstytucji dla Nauki. Protestujący opublikowali listę 11 żądań dotyczących reform uczelni. Gościem Polskiego Radia 24 był Jan Strzeżek, szef Młodej Prawicy i członek gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina. 
rozwiń zwiń