X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja ds. wyłudzeń VAT coraz bliżej. "Cezura czasowa pokazuje, że może mieć ona charakter polityczny"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 08:01
- Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy na przykład zbadali sprawy związane z wyłudzeniami VAT od 2001 roku, i zakończyli na 2017 - mówił w audycji "Sygnały dnia" Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Audio

Poseł stwierdził, że komisja śledcza ds. wyłudzeń podatku VAT jest tworzona, by jej działania ukierunkować w stronę polityków opozycji.

- Ograniczenie tylko do słynnych ośmiu lat pokazuje, że być może, będzie to kolejny młot na opozycję, aby można było politycznie rozgrywać te sprawy do wyborów parlamentarnych - stwierdził Zgorzelski. 

Katarzyna Gójska zapytała gościa, czy w takim razie komisja śledcza ds. Amber Gold również jest "młotem na opozycję". Z tym stwierdzeniem przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego się nie zgodził.

- Nie jest, ponieważ dotknęła negatywnego zjawiska, które stało się pod okiem państwa - zaznaczył Piotr Zgorzelski. 

Zdaniem posła, mamy obecnie do czynienia z poważniejszą aferą niż Amber Gold.

- Obecnie mamy do czynienia z podobną aferą, świadczącą, że państwo działa nadal teoretycznie. W przypadku Amber Gold nie był tam zastosowany nadzór finansowy, a tutaj, afera Get Back rozgrywała się pięknie pod okiem Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli chcemy mówić o tym, że państwo działa sprawiedliwie, a nie politycznie, to jak najbardziej potrzebna jest komisja śledcza ws. Get Back - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 7.16

kpln/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Donald Tusk jest naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 07:45
- Naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich, człowiekiem który ma szanse wygrać z panem prezydentem Dudą, jest Donald Tusk. Jestem przekonany, że jeżeli Donald Tusk zdecyduje się wrócić do polskiej polityki, to po to, aby grać o tę najwyższą stawkę - mówił na antenie radiowej Jedynce Marcin Kierwiński.
rozwiń zwiń