Włodzimierz Czarzasty: będę protestował 4 lipca pod SN. Nie zgadzam się na łamanie prawa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 08:17
-  O godz. 16 będę pod Sejmem z projektem dotyczącym zakazu aborcji, a 4 lipca zamierzam protestować pod Sądem Najwyższym. Uważam bowiem, że prawo w Polsce jest łamane - mówił Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, w audycji "Sygnały dnia".
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o planowanym na 4 lipca proteście przed SN (Sygnały dnia/Jedynka)
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Ta władza łamie konstytucję, niszczy dorobek i dobre imię Polski. Ja mówię zdecydowane już dość. Jeśli podniosą łapę na Sąd Najwyższy to jadę do Warszawy 4 lipca, by głównego sprawcę odsunąć od możliwości zniszczenia podstawowego strażnika Demokracji, jakim jest Sąd Najwyższy. Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek w tym policja stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronił się. Przypominam, że mam broń i pozwolenie do obrony osobistej" - napisał w niedzielę na swoim profilu facebookowym były prezydent Lech Wałęsa (pisownia oryginalna).

Do tego wpisu odniósł się w audycji "Sygnały dnia" Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Mnie jako szefa SLD nie należy namawiać do tego, żebym stanął w obronie sądów. Pod sądami rozdaliśmy przecież 500 tys. egzemplarzy Konstytucji, bo uważamy, że prawo w tym względzie jest łamane. Oczywiście nigdzie z bronią w ręku nie wyruszę. To nie jest język, który mi odpowiada. Natomiast dobrze, że pan Lech Wałęsa należy do osób, które o te sądy walczą - przyznał Czarzasty.

Szef SLD zapowiedział również, że dziś o godz. 16 będzie pod Sejmem z projektem dotyczącym zakazu aborcji, a 4 lipca będzie protestował pod Sądem Najwyższym. - Nikt mnie do tego nie musi namawiać - powiedział. 

Więcej w całej audycji Jedynki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Włodzimierz Czarzasty (szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 02.07.2018

Godzina emisji: 7.16

kad/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: wszyscy wiedzieli o tym co się działo w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 09:09
- Bez względu na to, kto w jakiej partii jest, to sytuacja jest taka - wiele świństw, złodziejstw i na końcu morderstwo działo się w Warszawie. Nie wierzę w to, że nikt o tym nie wiedział. Wszyscy o tym wiedzieli. To była tzw. tajemnica poliszynela. W tej sprawie odpowiedzialnych trzeba znaleźć i trzeba ukarać - mówił odnosząc się do tzw. "dzikiej reprywatyzacji" Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń