X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: KE nie ma kompetencji, żeby oceniać wymiar sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 08:53
- To jest przekroczenie uprawnień przez Fransa Timmermansa i Komisję Europejską - mówił w "Sygnałach dnia" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o reformie sądownictwa w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

W poniedziałek Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie  przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa za ustawę o Sądzie Najwyższym.

Mariusz Błaszczak tłumaczył, że na spotkaniach z wyborcami wciąż najwięcej głosów niezadowolenia jest z opieszałości wymiaru sprawiedliwości. Jak mówił, PiS wprowadza system, który sprawdził się na zachodzie Europy, a dzięki niemu sędziowie przestaną być kastą.

- PiS, w odróżnieniu od innych, realizuje to, do czego się zobowiązało w wyborach. Uzdrawiamy system wymiaru sprawiedliwości. To jest jedno z naszych zadań - podkreślił gość Jedynki.

Szef MON dodał, że ten rząd będzie konsekwentny w działaniach. Jego zdaniem, widzimy frustrację ze strony KE, gdyż Polska stawia warunki w czasie swojej aktywności w Unii Europejskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, podczas której minister poruszył też kwestie zmiany na stanowisku dowódcy Sztabu Generalnego i powołania dowej dywizji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 3.07.2018

Godzina emisji: 8.15

mr/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: tydzień temu w Polsce skończył się komunizm

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 10:00
- Można powiedzieć w ten sposób: tydzień temu, bo wtedy prezydent podpisał ustawy, w Polsce skończył się komunizm, gdyż wymiar sprawiedliwości wyszedł z komunizmu de facto bez zmian - mówił na antenie radiowej Jedynki Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE rozpoczęła procedurę przeciwko Polsce za ustawę o Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:53
Postępowanie może się zakończyć pozwem do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje Polskiego Radia sprzed kilku dni. Bruksela zakwestionowała przepisy odsyłające część sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Według Komisji to zagrożenie dla niezawisłości Sądu.  
rozwiń zwiń