X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sally Potter gościem specjalnym Transatlantyk Festiwal Łódź

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 11:09
Brytyjska reżyserka i scenarzystka filmowa. Jedną z jej najgłośniejszych produkcji stał się melodramat "Orlando" z Tidą Swinton. Ostatni jej film "Party" to komedia, ale także ważny głos o polskim społeczeństwie, podszyty tragizmem. O najnowszym obrazie i swojej twórczości z Sally Potter rozmawiała Joanna Sławińska, podczas festiwalu Transatlantyk w Łodzi.
Audio
  • Rozmowa z reżyserką Sally Potter na Festiwal Transatlantyk w Łodzi (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Fer Gregory

- Moją intencją było zawarcie tragedii w komedii. Ludzie lubią się śmiać, bo śmiech jest współczesną terapią na wszelkie bolączki. Sprawia, że chce nam się rano wstać. Zdrada, wierność, koniec związku małżeńskiego to kwestie, które oprócz innych tematów poruszam w swoim filmie - mówi reżyserka.

Jak przekonuje, w filmie "Party" zależało jej na stworzeniu mikrokosmosu. - Mamy tutaj przyjęcie, które przeradza się w katastrofę. Jest to swego rodzaju barometr, który pokazuje takie kwestie jak wrogość i podziały we współczesnej polityce, nie tylko w Anglii.

Film kwestionuje sens pewnych pojęć, którego dotyczą życia współczesnego człowieka. Z tym zjawiskiem próbuje walczyć główna bohaterka filmu. - Jest zabawna scena, w której główna bohaterka ucieka się do przemocy, mimo, że sama jako polityk opowiada się za pogodzeniem interesów. Myślę że największą wartością jest umiejętność słuchania innych - dodaje reżyserka.

Sally Potter była gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Transatlantyk w Łodzi, podczas którego odebrała prestiżową nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z reżyserką.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący:  Katarzyna Gójska i Wiesław Molak

Materiał przygotowała: Joanna Sławińska

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 7.40

kb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi filmowcy debiutują na koszalińskim festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 09:17
W Koszalinie trwa 37. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Wydarzenie co roku przyciąga młodych twórców filmowych. Dzięki niemu swoją twórczość wypromowali znani dziś wybitni polscy reżyserzy m.in. Filip Bajon, Ksawery Żuławski, Marcin Wrona czy Agnieszka Holland. W części konkursowej, uczestnicy prezentują filmy w kategoriach filmu pełnometrażowego oraz krótkometrażowego. Jury będzie oceniać łącznie ponad 60 produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transatlantyk Festiwal coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:22
Gościem Joanny Sławińskiej w audycji Ekspres Jedynki, była szefowa programowa festiwalu Transatlantyk Joanna Łapińska, która opowiedziała o filmach i gościach tegorocznego wydarzenia. Ósma edycja festiwalu odbędzie się w Łodzi w dniach 13-20 lipca.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Atak paniki" w Karlowych Warach i najnowsze propozycje kinowe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 22:00
W audycji omówilismy wybrane premiery kinowe. Porozmawialiśmy również z twórcami filmu "Atak paniki", prezentowanego podczas festiwalu filmowego w Karlowych Warach. Produkcja walczy o nagrodę w konkursie głównym. W audycji przybliżyliśmy również program festiwalu "Transatlantyk" w Łodzi, trwającego w dniach 13-20 lipca. 
rozwiń zwiń