X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożary w Grecji. Paweł Frątczak: czasem nawet nie można uciec przed ogniem samochodem

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 08:39
- Wiatr, który potęguje gwałtowny rozwój pożaru. Niejednokrotnie przemieszcza się z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, gdzie nawet czasem nie można uciec przed ogniem samochodem - mówił na antenie radiowej Jedynki st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 
Audio
  • Nasze warunki geograficzne i fauna wykluczają pożary na taką skalę jak w Grecji (Jedynka/Sygnały dnia)
Rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak
Rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł FrątczakFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W całej Europie dochodzi do masowych pożarów. W Grecji z tego powodu zginęło już 81 osób. Do Szwecji pojechały polskie wozy strażackie, aby pomóc opanować żywioł, który niszczy tamtejsze lasy.

- Takie pożary, jak te w Grecji, w Polsce są niemożliwe. To wynika m.in. z tego, że Grecja, podobnie jak i kraje południowe, mają inne lasy, zieleń, inne ukształtowanie terenu. Jeśli chodzi o Grecję, Portugalię, Hiszpanię, Chorwację, to występuje tam inny drzewostan i inne krzewy. W Grecji jest to tzw. makia, czyli gęsta, krzewiasta roślinność, która stanowi jedną całość. Tam jest wiele gai oliwnych, wiele roślin wytwarza olejki eteryczne, które zapalają się niejednokrotnie przy tak wysokiej temperaturze - podkreślił Paweł Frątczak.

Starszy brygadier podkreślił wagę prewencji przy pożarach. - Zabójczy jest zawsze dym. To jest kwestia najważniejsza - ostrzegania, prewencyjnej ewakuacji. Niejednokrotnie kilka godzin przed tym, zanim ten ogień dotrze. To można w pewnym sensie przewidzieć. To jest kwestia działania władz. Nie tylko kwestia strażaków, oni przede wszystkim gaszą - zaznaczył rzecznik KG PSP.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Frątczak (rzecznik Komendanta Głównego Straży Pożarnej)

Data emisji: 28.07.2018

Godzina emisji: 7.13

dcz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Straż pożarna ostrzega przed upałami i apeluje: uważajmy w lasach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 11:14
Straż pożarna ostrzega przed nadchodzącymi upałami i apeluje o rozsądne zachowanie w lasach. Z powodu małej ilości opadów deszczu, na większości terenów leśnych panuje susza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary w Grecji. Zawiodły służby państwowe?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 19:20
 - Nie było koordynacji tych działań, nie było ewakuacji mieszkańców miejscowości Mati, gdzie mieliśmy najwięcej ofiar, nie było nakazu takiej ewakuacji. To wszystko mogło się rozgrać inaczej, tych ofiar mogło być dużo mniej - mówiła o pożarach w Grecji na antenie radiowej Jedynki korespondentka Polskiego Radia w Atenach Beata Kukiel-Vraila.
rozwiń zwiń