X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jakubiak: policja to służby siłowe, a nie "przedsięwzięcie ludzi dobrej woli"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 09:46
- To jest wojna polityczna, która ma na celu sparaliżowanie pracy władzy ustawodawczej - powiedział w "Sygnałach dnia" Marek Jakubiak o demonstracjach przeciwników reformy sądownictwa i ich agresywnym zachowaniu w stosunku do policjantów. 
Audio
  • Marek Jakubiak o działaniach demonstrantów i policji (Sygnały dnia/Jedynka)

Podczas protestów dotyczących podpisania przez prezydenta ustaw reformujących sądy, doszło do przepychanek pomiędzy protestującymi i policją. Policja użyła gazu łzawiącego - jak później tłumaczyła - w reakcji na wcześniejsze użycie gazu wobec policjantów. Podała też, że dwóch funkcjonariuszy odniosło obrażenia. 

Marek Jakubiak podkreślił, że działania policji podczas tych wydarzeń uważa za wysoce profesjonalne. - Oni po prostu nie ulegli prowokacjom - stwierdził i dodał, że jego zdaniem funkcjonariusze wytrzymali nieprawdopodobny nacisk prowokacyjny. - Trzeba dużego samozaparcia i wysokiego poziomu wyszkolenia, żeby wytrzymać to wszystko - ocenił. Przyznał też, że jest zdziwiony, że opozycja uważa policję za przedsięwzięcie "ludzi dobrej woli". - To są służby siłowe - przypomniał. 

- Te prowokacje są specjalnie robione - uznał Marek Jakubiak. - To jest wojna polityczna, która ma na celu sparaliżowanie pracy władzy ustawodawczej - dodał. Jego zdaniem widać, że "nie ma takiej ceny, której PO nie zapłaci za władzę". Dodał też, że jest dumny z narodu polskiego, że nie daje się w to wciągnąć. Wskazał, że podczas spotkań z mieszkańcami, które ostatnio odbył, ludzie w temacie sądów "tylko się uśmiechają". - Doskonale wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi - stwierdził. 

W audycji poseł mówił też o rozpoczęciu prac przez sejmową komisję śledczą, badającą wyłudzenia podatku VAT i o swoich oczekiwaniach związanych z jej działaniami. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Marek Jakubiak (poseł Kukiz'15, wiceprzewodniczący komisji ds. wyłudzeń podatku VAT)

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 8.13

fc/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy policja miała prawo użyć gazu? Dyskusja polityków w audycji "7x24"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 11:00
W Polsce odbyły się protesty przeciwko wprowadzaniu nowelizacji do ustawy o Sądzie Najwyższym. Podczas jednej z demonstracji doszło do użycia gazu przez policję. Goście audycji „7x24” dyskutowali między innymi o tym, czy funkcjonariusze nie nadużyli siły wobec manifestantów.
rozwiń zwiń