Alvin Gajadhur: z kulturą polskich kierowców nie jest dobrze

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 10:39
"Z kulturą w drodze", to wspólna akcja Inspekcji Transportu Drogowego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma propagować kulturalne zachowanie Polaków za kierownicą. 
Audio
  • Alvin Gajadhur o akcji "Z kulturą w drodze" (Sygnały dnia/Jedynka)

Według badania CBOS z 2017 roku tylko 16 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia zachowanie Polaków względem innych kierujących. Wzajemne zajeżdżanie sobie drogi, przejazd na czerwonym świetle, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, jazda ścieżką rowerową - to tylko niektóre grzechy polskich kierowców.  

– Generalnie nie jest dobrze – powiedział w "Sygnałach dnia" Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego. – Swego czasu prowadziłem w TVP Warszawa program "Szkoła przetrwania". Otrzymywaliśmy mnóstwo filmów od kierowców, pokazujących takie naganne zachowania. Tych filmów przychodziło setki tygodniowo – przyznał Alvin Gajadhur.


policja wypadek shutterstock 1200x660.jpg
Prędkość i brak wyobraźni to podstawowe przyczyny wypadków

Właśnie dlatego ITD wyszła z inicjatywą akcji "Z kulturą w drodze" propagującą kulturalne zachowania za kierownicą. - Chcemy, żeby kierowcy zachowywali się kulturalnie, żeby nie było agresji, która często jest widoczna na naszych drogach – mówił gość "Sygnałów dnia".

W akcję włączył się wicepremier Piotr Gliński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Alvin Gajadhur (główny inspektor transportu drogowego)

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 7.40

abi/kb

 

Czytaj także

Rzecznik KRS o przeszłości Józefa Iwulskiego. "Są świadkowie, są dokumenty"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 08:48
- Jak było naprawdę w kontekście historycznym to wie tylko, albo aż, pan sędzia Iwulski - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera, komentując doniesienia o działalności w PRL kierującego obecnie Sądem Najwyższym Józefa Iwulskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielan: nie ma jeszcze decyzji klubu PiS ws. wniosku prezydenta o referendum

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 09:09
- Nie ma jeszcze decyzji klubu PiS, w sprawie projektu prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu referendum dot. zmian w konstytucji - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS). Jak dodał, Senat zagłosuje nad wnioskiem we wtorek lub w środę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Misiło o politycznych planach Ryszarda Petru: nic dwa razy się nie zdarza

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 09:40
- Ryszard Petru miał wszystkie narzędzia, aby w przyszłości zostać premierem RP, ale zmarnował swoją szansę - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Misiło, komentując działania byłego lidera Nowoczesnej zmierzające do założenia nowego ugrupowania. 
rozwiń zwiń