X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Fogg: dziadek walczył śpiewem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 12:45
- Dziadek śpiewał w szpitalach, na barykadach, w schronach i piwnicach - mówił w "Sygnałach dnia" Michał Fogg, prawnuk Miczysława Fogga, opowiadając o działaności powstańczej swojego pradziadka. 
Audio
  • Michał Fogg wspomina działalność powstańczą pradziadka (Sygnały dnia/Jedynka)
Michał Fogg
Michał FoggFoto: PAP/Jakub Kamiński

powstanie_pomnik1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w audycji przypominamy postać wielkiego artysty Warszawy czasów przedwojnia, wojny, powstania Mieczysława Fogga. Z prawnukiem artysty spotkaliśmy się nieopodal kamienicy przy ul. Koszykowej 69. To miejsce odgrywało szczególną rolę w życiu pieśniarza Warszawy oraz wpisywało się w listę miejsc ważnych dla kultury powstańczej Warszawy.

– Było to miejsce, w którym dziadek mieszkał chyba najdłużej. Kamienica przetrwała powstanie, ale w mieszkaniu nie zostało nic oprócz dziewiętnastowiecznego pianina, które dziś znajduje się w naszym domu. Dziadek urządził w mieszkaniu wytwórnię, w której prowadzono nagrania – powiedział gość Patryka Michalskiego.

Michał Fogg opowiedział też o działalności powstańczej dziadka. – Udał się do swojego dowódcy i powiedział, że zamiast strzelać, wolałby po prostu iść w miasto i śpiewać dla powstańców. Spotkało się to oczywiście z kategoryczną odmową. Za trzecim razem się udało. Śpiewał w szpitalach, na barykadach, w schronach i piwnicach – dodał gość audycji.

<<Powstanie Warszawskie - serwis specjalny>>

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.    

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Daniel WydrychKrzysztof Michalski

Rozmawiał: Patryk Michalski

Goście: Michał Fogg (prawnuk Mieczysława Fogga)

Data emisji: 01.08.2018

Godzina emisji: 8:37

abi/kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plastik zaleje naszą ziemię? Jak walczyć z odpadami?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 11:34
Plastikowe łyżeczki do lodów, sztućce, talerzyki, kubeczki czy słomki. Latem korzystamy z nich szczególnie często. Część z nich ląduje w koszu, inne niestety zalegają w lasach, na plażach czy ulicach. Są prawdziwym utrapieniem środowiska naturalnego. Plastik potrafi rozkładać się nawet 1000 lat. Jak ochronić ziemię przed zalewającymi ją odpadami? Czy jest na to sposób?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec z "jazdą na zderzaku"?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 11:00
Jedną z głównych przypadłości wśród polskich kierowców poruszających się drogami szybkiego ruchu jest trzymanie zbyt małej odległości od innego pojazdu. Bardzo możliwe, że policja będzie wkrótce karać za tego typu postępowanie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olsztyn w gronie miast z zakazem sprzedaży alkoholu nocą

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 11:46
Olsztyńscy radni zdecydowali, że w ich mieście nocą nie bedzie można kupić alkoholu. Wyjątkiem mają być kluby i puby. Samorządowcy przekonują, że takie działanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, a przedsiębiorcy nie stracą. Przedstawiciele branży spirytusowej do obostrzeń podchodzą z rezerwą. Kto skorzysta a kto na tym straci? Sprawdził Patryk Michalski.
rozwiń zwiń