X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wieńczysław Gliński nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2008 08:47
W wieku 87 lat zmarł aktor teatralny i filmowy .6 grudnia 2004 Wieńczysław Gliński w Teatrze PR odebrał nagrodę Wielkiego Splendora Honorowego.
Audio

W wieku 87 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Wieńczysław Gliński. Występował między innymi w warszawskich teatrach: Polskim, Narodowym i Komedii.

Brał udział w wielu przedstawieniach Teatru Polskiego Radia. Wykładał także na wydziale estradowym PWST w Warszawie.

Wieńczysław Gliński zagrał w wielu filmach i serialach. Wystąpił między innymi w "Kanale" Andrzeja Wajdy, "Orle" Leonarda Buczkowskiego, "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny" Janusza Majewskiego czy "Lekarstwie na miłość" Jana Batorego. Zagrał też w serialach: "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy", "Królowa Bona", "Miasteczko" i "Glina".

6 grudnia 2004 Wieńczysław Gliński  w Teatrze Polskiego Radia odebrał nagrodę Honorowego Wielkiego Splendora.  

Honorowy Wielki Splendor jest  przyznawany za całokształt dorobku twórczego w dziedzinie  reżyserii, pisarstwa radiowego, kompozycji muzycznej lub jako wyraz uznania dla aktora-seniora o wielkim artystycznym dorobku radiowym

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto twórców Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2008 14:47
Zostały przyznane doroczne nagrody Teatru Polskiego Radia – Splendory. Otrzymali je w tym roku: aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna Dorota Landowska oraz aktor teatralny, radiowy, filmowy i telewizyjny, reżyser i scenarzysta, pedagog Ignacy Gogolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splendory rozdano

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2007 11:44
Poznaliśmy laureatów dorocznych nagród, przyznawanych przez zespół Teatru Polskiego Radia. "Wielkim Splendorem" został uhonorowany Wojciech Wysocki, "Wielkim Splendorem Honorowym" – Kazimierz Orłoś, natomiast przyznany po raz drugi "Splendor Splendorów" przypadł Mirosławie Dubrawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto twórców Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2009 14:50
Poznaliśmy laureatów dorocznych nagród, przyznawanych przez zespół Teatru Polskiego Radia. Wielkim Splendorem został uhonorowany Krzysztof Kolberger. Splendora Splendorów otrzymał Stanisław Brudny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy z przeszłości: Krzysztof Zaleski

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2008 11:00
27 - 31 października 2008, godz. 11:45
rozwiń zwiń